….k lásce jeden krok….

Německá firma Transrotor patří k absolutní špičce mezi výrobci gramofonů na světě. Své sídlo má v Bergish Gladbach v severním Vestfálsku a od momentu založení, v roce 1971,  je vedena Jochenem Raeke, majitelem a hlavním konstruktérem v jedné osobě. Téměř všechny potřebné části jsou vyráběny ve vlastních dílnách v sídle firmy, pouze ramena, přenosky a řemínky jsou dodávány důvěryhodnými, specializovanými firmami. Nakonec je stejně vše modifikováno a upravováno podle požadavků Transrotoru.
Všechny modely, od nejlevnějších po ty nejdražší, patří mezi tzv. konstrukce neodpružené. Základem jsou zde těžké, mohutné talíře a solidní podstavy, které mají za úkol tlumit veškeré vibrace. Zřejmě proto je Transrotor nazývám mistrem těžké váhy.
Esteticky tyto gramofony charakterizuje chrom, aluminium a černý nebo čirý acryl. Veškeré detaily jsou provedeny s typickou německou precizností.
Charakteristika tedy zní – fenomenální provedení a dokonale promyšlená konstrukce!

 
Technické parametry jednotlivých modelů a ceník najdete na stránkách dovozce.

Stránky výrobce zde.    

Galerie zde:


Video z High End Show Mnichov 2013 najdete zde.Několik citací z testů a recenzí:


HighFidelity (W.Pacula)
Transrotor ZET 1:
„Věřím v synergii celého systému a člověk je jeho součástí. Je to něco, za co stojí zaplatit jakoukoli částku – usednout před audio systémem a odletět. Dobře sladěné a sestavené komponenty, s láskou a znalostmi, dokáží učarovat, vytrhnout posluchače z každodennosti.
A nemusí se jednat pouze o systémy ultra high-endové, chvilky štěstí jsou dostupné i bez ohledu na cenu. Pokud se něco takového konstruktérům podaří, je potřeba se toho držet rukama nohama. Po takovém úvodu není těžké se zorientovat, co chci říci o ZET 1, nabízeným v kompletu s ramenem 800 S a přenoskou Uncello.
Zvuk tohoto kompletu je postaven na hlubokém, skvěle rozlišeném nízkém basu. Jeho základem je rytmus. Masivní a hluboké zvukové pole v součinnosti s jeho sílou způsobuje, že scéna je obrovská – jak do šířky tak hloubky. ZET 1 lehce ukazuje to, čeho ani nejlepší digitální přehrávače nejsou schopny – přirozené rozměry, dokonalou definici, dospělost zvuku a věrohodnost. A to vše s naprostou lehkostí.
 Pro mě  je ZET 1 nejpodařenější konstrukcí Transrotoru. Není nijak drahý a bylo v něm dosaženo ideálního poměru mezi zvukem a cenou, mezi konstrukcí a jejím výsledkem. 
Tohle může být zvuk navždycky…“ 
        

HighFidelity (W.Pacula)
Transrotor Argos:
„Jeho cena je abstraktní a v určité míře i absurdní. Tady poměr ceny a výkonu nemá žádného významu. Pokud na něj někdo má, ať si ho koupí. Pravdou ale je, že se jedná o jeden z nejlepších gramofonů na světě! Tradice v tom nejlepším vydání…“


HighFidelity (W.Pacula)
Transrotor Fat Bob S:
„Ihned po vybalení hraje jak sen. Charakterizuje ho mimořádně pevný, malinko teplejší, vpravdě analogový zvuk v jeho dobrém slova smyslu. Postavíme-li si ho doma, velmi dlouho nebudeme mít chuť ho za cokoli měnit. Musíme ale použít dražší rameno RB-700…“  


Pohled do našeho studia