• Rakouská firma PRO-JECT, která v současnosti patří mezi největší výrobce na zeměkouli, vstoupila do světa analogu velmi úspěšně širokou a bohatou nabídkou levných a příjemně znějících gramofonů. Má obrovskou zásluhu na tom, že se tyto skvosty vymanily z hluboké defenzívy, do které je dlouhá léta srážel CD formát.

  Na druhé straně se Pro-Jectu podařilo odbourat určitý mýtus nedostupnosti a znovu přiblížit okouzlující zvuk analogu širší veřejnosti, ne jen úzkému okruhu audiofilů. V současné době poměrně velkého boomu vinylových desek a gramofonů, jsou i tzv.“obyčejní“ lidé, kupující základní a levný systém stereo, či dokonce AV, ochotni investovat nemalé částky do něčeho tak zajímavého, nebanálního a znovu moderního, jako je gramofon, přestože mnohdy jejich kolekce obsahuje jen několik černých desek.

  Všechny modely současné široké nabídky, která obnáší bezkonkurenčně největší počet modelů ze všech producentů těchto přístrojů na světě, jsou vyráběny v Litovli. Jejich technickou vyspělost, precizní zpracování i dokonalý design obdivují posluchači téměř 70 zemí všech kontinentů. Nejvíce rozšířené i oblíbené jsou samozřejmě i u nás doma.

  Bohatý výrobní program nabízí několik kvalitativních řad, z nichž každá obsahuje širokou paletu modelů rozlišených dle vybavenosti i finálního barevného provedení.

  Základní řadou je Debut, dnes již třetí generace, nabízející v této cenové kategorii bezkonkurenční zvuk i provedení, a umožňující vstup do světa analogu opravdu každému. •              

  V klasickém stylu pak následují modely Xpression III, Xperience a PerspeX, rovněž v různých úpravách. Všechny tyto modely obou řad jsou vybaveny krytem z plexiskla.

           

   

   

  Nezvyklou nabídkou je řada RPM, zahrnující širokou paletu přístrojů, od nejlevnějšího modelu firmy RPM 1, přes RPM 5, RPM 6.1, až po cenami ověnčené typy RPM 9.1 a RPM 10, který je v současné době modelem nejvyšším.

      

   

   

  Samostatnou kapitolu pak tvoří TOP model firmy, sahající opravdu mezi nejvyšší high-endovou špičku, typ nesoucí označení Xtension. Ani zde Pro-ject nezklamal a nabídl impozantní přístroj s famózním zvukem, za velmi atraktivní cenu.

   

        

   

  Firma nabízí rovněž široké spektrum gramofonových předzesilovačů a příslušenství.

  Vše, i s podrobným popisem a parametry, můžete nalézt na stránkách výrobce

 • nebo na stránkách dovozce do ČR.