Po 15 letech výroby a distribuce zesilovačů PrimaLuna se domníváme,
že i přes jejich mimořádnou kvalitu, spolehlivost a cenovou dostupnost,
nastal čas učinit další krok. A tím je série…


PrimaLuna EVOLUTION


Kolem roku 2000 jsme zaznamenali rostoucí zájem o cenově dostupné elektronkové zesilovače. Přístroje nabízené na trhu však byly často nespolehlivé, spotřebitelé se báli je kupovat a noví výrobci hi-fi se zdráhali investovat do technologií vakuových elektronek.
Chtěli jsme těmto potenciálním zákazníkům nabídnout produkt, který by dokázal stimulovat jak evropské, tak americké trhy. Vznikla společnost Njoe Tjoeb (New Tube) a společně s kamarádem Kevinem Dealem, odborníkem v oblasti elektronkových audio komponentů, jsme sdíleli základní obchodní i technologické rady, které později přivedly značku PrimaLuna k mnoha úspěchům.Již první série, ProLogue Original, se velmi rychle stala známou po celém světě - jako konstrukčně i zvukově krásný produkt s vysokou spolehlivostí. Od té doby přibylo v portfoliu značky PrimaLuna několik dalších řad – ProLogue Classic, ProLogue Premium, DiaLogue Original, DiaLogue Premium a nakonec DiaLogue Premium HP. Každá z těchto sérií představuje určitý posun jak v kvalitě zvuku, tak v použitých technologiích. Každá také získala mnoho vynikajících recenzí po celém světě a značka PrimaLuna se stala velice ceněnou jak u posluchačů, tak u nejprestižnějších světových audio magazínů.

Přesto se vývoj, směrem k ještě větší dokonalosti nezastavil a PrimaLuna je hrdá na to, že nyní může představit novou sérii EVOLUTION. Poslání značky však zůstává stále stejné – nabízet vysoce kvalitní a spolehlivé produkty pro milovníky hudby po celém světě. Luxusní výrobky, které jsou cenově dostupné a nadále evokují hrdost k jejich vlastnictví, jež vede ke každodenním nadšeným recenzím od uživatelů ze všech koutů zeměkoule.Produkty The PrimaLuna Evolution Series:


INTEGROVANÉ  ZESILOVAČE:


EVO 100 Integrated


Integrovaný zesilovač 2x40 watt, SoftStart, technologie point-to-point, AdaptiveAutobias, přepínač EL34/KT88, výstup pro sluchátka, kontrola elektronek BTI, dálkové ovládání.
Technické parametry a galerii najdete zde.   
CENA  64.900,-Kč   


EVO 200 Inegrated


Integrovaný zesilovač 2x44 watt, SoftStart, technologie point-to-point, AdaptiveAutobias, přepínač EL34/KT88, výstup pro sluchátka, výstup pro subwoofer, vstup pro domácí kino Pass Thruu, kontrola elektronek BTI, dálkové ovládání.
Technické parametry a galerii najdete zde.
CENA  78.800,-Kč


EVO 300 IntegratedIntegrovaný zesilovač 2x42 watt ultra-linear, 2x24 watt triode, SoftStart, technologie point-to-point, AdaptiveAutobias, výstup pro subwoofer, výstup pro sluchátka, vstup pro domácí kino Pass Thruu, přepínač EL34/KT88, kontrola elektronek BTI, dálkové ovládání.
Technické parametry a galerii najdete zde.
CENA  109.900,-Kč


EVO 400 IntegratedIntegrovaný zesilovač 2x70 watt ultra-linear, 2x38 watt triode, SoftStart, technologie point-to-point, AdaptiveAutobias, výstup pro subwoofer, výstup pro sluchátka, vstup pro domácí kino PassThruu,  přepínač EL34/KT88, kontrola elektronek BTI, dálkové ovládání.
Technické parametry a galerii najdete zde.
CENA 127.900,-KčTUBE DAC:


EVO 100 Tube DAC
                          

DA převodník s digitálním synchronizačním zařízením na bázi elektronek. Dual-mono, symetrická konstrukce, premium DAC Burr Brown PCM1792A, vstupy – Toslink, RCA, AES/EBU, USB, výstupní analogové obvody - technologie point-to-point, AC Offset Killer obvody pro napájení, Super TubeClock vyřešen použitím mini triody, dálkové ovládání.
Technické parametry a galerii najdete zde.
CENA 81.900,-Kč

Popisy nových modelů předzesilovačů a výkonových zesilovačů Evolution Series najdete níže:

Předzesilovače zde    
Výkonové zesilovače zde.VIDEA:

Představení modelů Evolution series naleznete zde.

Představení PrimaLuna EVO 100 naleznete zde.


TESTY
:

High Fidelity.pl                                                          
EVO 100 Tube DAC                                                                        
„Tento DAC nabízí jednoznačně zvuk s charakterem lamp, jednoznačně zvuk „analogový“, ale takový, který není přehnaný. Jeho „lampovost“ znamená především teplo a hladkost zvuku, jeho důraznost je zaokrouhlena pouze minimálně, tak aby nedošlo k nežádoucímu změkčení a na druhé straně, aby byly vyhlazeny všechny nežádoucí elementy, které občas v digitálu překážejí, čili drsnost a pichlavé výšky. Velký význam konstruktéři přisoudili nejen příjemnému podání barev, ale také tomu, aby získali potřebnou údernost, znělost a důraz. Kombinace všech těchto vlastností přináší ve výsledku určitou zvukovou „ušlechtilost“. Např. nahrávky ECM, Blue Note nebo Hi-Res formáty nám „vstoupí“ do hlavy tak, jak se nám to ještě nestalo. A na zobrazení zvukové scény, jak ji umí podat EVO 100, mohou být konstruktéři obzvlášť pyšní. Je dostatečně široká, hluboká a má přirozený rozmach.
Výsledné zvukové podání převodníku EVO 100 má jistou magii, je vtahující a zajímavé. Stejně dobře pak na něm zní nahrávky z transportu CD, jakož i flaky ve vysokém rozlišení. Pořídíme-li si dostatečně kvalitní transport, dostáváme zvuk, se kterým budeme spokojeni dlouhá léta.“ 

Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
Hi-fi.nl                                                          
EVO 100 Tube DAC                                                                        
„S PrimaLuna EVO 100 DAC je technologie rychle zapomenuta a důraz se přesouvá na hraní a na hudbu. Bez ohledu na cenové rozpětí, mívá technologie občas navrch a nabídka možností, jako jsou různé filtry, DSD, MQA, analogové vstupy, ovládání hlasitosti atd. má vyšší prioritu, aby zapůsobila na nerozhodného nebo méně zkušeného kupujícího. To je něco, k čemuž se PrimaLuna nikdy nesnížila. Zde záleží pouze a jen na hudbě samotné. EVO 100 DAC hraje s velkým potěšením mnoho hodin. Jsem zvyklý na tuto značku, která funguje bez jakýchkoli poruch, znám její pověst a tak to zůstane i po další dlouhá léta. Tento DAC může podle mého názoru hrát v nejvyšší třídě, určitě bude vítaným doplňkem pro majitele zesilovačů PrimaLuna a pro všechny ostatní se může stát prvním produktem PrimaLuna v domácnosti. S takovou kvalitou podání určitě nebude posledním.“  
Kompletní text najdete zde.  
                                                                      
Positive Feetback                                                                                              
EVO 100 Tube DAC                                                                         
„PrimaLuna EVO 100 Tube DAC je trhákem a hudebním triumfem. Dokáže přeskočit desítky DAC, aby v praxi dosáhl definice Of-the-Art za více než rozumnou cenu. Tato elektronková nádhera, která byla postavena jako produkt dědictví firmy, vám přinese celoživotní zážitky při poslechu všech digitálních zdrojů signálu, jaké si jen dokážete představit. Moje závěrečné doporučení tedy zní – je to naprosto úžasný DAC!“  
Kompletní text najdete zde.
                                                                      
      
                                                                      


Několik pohledů  do našeho studia: