• Legendární značka, která po dlouhou dobu hrála ve světě audia první housle a přinesla světu skvosty jako např. zesilovače A-09, A-400, CD přehrávače PD-95, PD-77, skupinu přístrojů Elite a spoustu dalších, které dodnes slouží mnoha audiofilům a snesou srovnání i s dnešní high-endovou špičkou, se stejně jako ostatně celý svět, nechala v určitém momentu strhnout od audia k videu. Dokonce změnila i své charakteristické logo. Myslím, že to byla velká chyba, která znamenala jisté zpřetrhání tradic. Dnes je však vše zapomenuto a odpuštěno, protože Pioneer se vrací ke kořenům a činí tak ve velkém stylu. Po uvedení na trh řady stereofonních komponentů G-Clef, přichází nyní s ucelenou řadou, ve které všechny modely byly konstruovány především s důrazem na výslednou kvalitu zvuku.         
  V žádném případě se nejedná o nějaké oprašování starých projektů, dokonce ani design nevyvolává sentimentální vzpomínky audiofilů z dávných časů. Celý projekt působí zcela novým, velmi ambiciózním, svěžím a originálním dojmem, přístroje představují klasickou linii, avšak v moderním a dokonalém provedení:

    


 •                                         
  Jako první byly představeny dva síťové přehrávače N-30 a N-50, podporující AirPlay a mající schopnost přehrát různé formáty včetně HD 192kHz/24bit ze široké škály zdrojů signálu.

 • V současné době je doplní čtyři modely zesilovačů: A-70, A-50, A-30, A-20, A-10 a jim odpovídající SACD přehrávače, tedy: PD-50, PD-30 a PD-10.
  Celá modelová řada byla vyvíjena s důrazem na zvuk s otevřeným charakterem a extrémně rychlou odezvou, pro zachycení každého detailu.
  „Nové zesilovače a SACD přehrávače jsou spolu s dříve představenými přehrávači síťového obsahu vyvíjené pro optimální harmonii a dokážou zprostředkovat autentický hudební zážitek“, říká Philippe Coppens, manager pro technologické a produktové informace.


   


  Zesilovače A-70 a A-50 v sobě shromažďují léta zkušeností s konstrukcí přístrojů, které se snaží docílit toho nejpřirozenějšího a nejvěrnějšího zvukového projevu vůbec. Proto jsou tyto komponenty vybaveny tou nejvyspělejší dostupnou technologií, včetně vysoce účinných MOS-FET zesilovačů třídy D.
  Navíc se u nich AirStudios věnovaly doladění a implementaci špičkového převodníku SABRE32DAC, který díky tomu umožní nejlepší možnost připojení pro MAC nebo PC.
  Modely A-30, A-20 a A-10 jsou pak postaveny na principu třídy A/B, zahrnující symetrickou konstrukci Direkt Energy s použitím velikých transformátorů. Model A-30 nabízí výkon 70W na kanál, oba základní modely pak solidních 2x50W. Všechny jsou vybaveny phono vstupem typu MM, model A-70 také MC. Celá modelová řada je k dostání v černém nebo stříbrném provedení.
   

                              


  Super Audio CD přehrávače PD-50, PD-30 i PD-10 přinášejí nekompromisní zvukovou kvalitu v duchu filozofie Pioneer „Pure Audio“, která se zaměřuje na maximálně rychlou odezvu a otevřený charakter zvuku. Inspirují se tedy v nahrávacích studiích.
  Model PD-50 je vybaven dvojicí transformátorů zvlášť pro digitální a analogové obvody a patentovanou technologií Pioneer Hi-bit DSP (32bit), pro dosažení maximálně věrné reprodukce. Mimořádně kvalitní DAC v tomto modelu lze využít pro připojení dalších zdrojů signálu přes koaxiální nebo optický vstup.
  Základní model PD-10 je vybaven předním USB konektorem pro přehrávání MP3 a WMA, oba vyšší modely pak disponují podporou pro iPhone, iPod a iPad. 


 • NOVINKY:
   


   

  Na výstavě IFA 2014 v Berlíně byly představeny nové modely síťových přehrávačů N-50A a N-70A. Oba jsou již osazeny dvěma převodníky SABRE32 a umí kromě signálů PCM ve vysokém rozlišení zpracovat rovněž formát DSD 2.8 i 5.6MHz. Disponují barevnými displeji LCD o úhlopříčce 3,5“ a ke stažení je rovněž uživatelsky přívětivá aplikace ControlApp.

     

       

  Velmi zajímavý je rovněž malý - komponentový streamer N-P01 s D/A převodníkem 32/192 a podporou DSD nebo sluchátkový zesilovač vybavený USB D/A převodníkem SABRE 32/384 a podporou DSD.  Veškeré informace včetně technických specifikací najdete zde.    

  Ceník najdete zde.  

 • OCENĚNÍ:

 • Evropskou cenu pro nejlepší stereo systém na období 2013-2014 obdržel zesilovač Pioneer A-70 a SACD přehrávač Pioneer PD-50.


 • Evropskou cenu pro nejlepší síťový přehrávač na období 2012-2013 obdržel Pioneer N-50 a nejlepším receiverem pro domácí kino byl zvolen Pioneer VSX-922.

   

                T E S T Y :

  Hi-Fi Voice
  PIONEER N-50
  „N-50 je na danou cenovou úroveň příjemně univerzální přehrávač – stejně pohodově a muzikálně z něj vychází akustický jazz, mississippský blues, symfonická hudba, ale i industrial nebo metal. Univerzálnost podporuje i nečekaně vysoká tolerance Pioneeru ke kvalitě nahrávky, zvláště pak v komprimovaných souborech. Samozřejmě, že nejlépe zní FLAC či WAV ve vysokém rozlišení na povedené nahrávce, ale vydařený algoritmus, opravující škody vzniklé kompresí, umožňuje i poslech MP3 souborů (ale vše má samozřejmě své limity a ani sofistikované postupy interpolace chybějících dat nemůže zachránit skutečně mizerné soubory) bez nutnosti kousat si nehty kvůli nepříjemným zvukovým artefaktům.“  
  Kompletní test najdete zde.   
   
  Hi-Fi Voice
  PIONEER A-30
  „Může tedy kompletní přístroj s touto cenovkou hrát? Ale ano… Pioneer A-30 to jasně dokazuje. Rozhodně od něj nesmíte čekat zázraky a dokonalost, ale chcete-li dostat (třeba na začátku své hifistické „kariéry“) rozumný zvuk za minimální investici, navíc ve skutečně báječně střiženém kabátku, pak je třicítka skutečně skvělým kouskem, stanovujícím nové standardy ve třídě do deseti tisíc. Kdyby každý levný stroj hrál a vypadal takhle, věrná reprodukce zvuku by se mohla dostat do každé domácnosti…“
  Kompletní test najdete zde.    


 • Pohled do našeho studia: