• „Vedeni svou vášní pro navrhování a stavbu zvukových zařízení high-end, a na základě mnohaletých zkušeností i získaných odborných znalostí, jsme hrdí na to, že Vám můžeme poskytnout naše jedinečné nabídky přístrojů audio.“


 • „Osobní péče při každé fázi výrobního procesu, od výběru komponent až po poslední detaily 
 • dokončovacích prací i věnování dostatku času pro výzkum každého zařízení,
  nám dává jistotu dobrého výsledku - konečného přístroje audio.
 • Máme oddanost pro to, co děláme, a chceme se o ni podělit s vámi.“


  Řecká firma LAB12 sídlí v Aténách a jejím duchovním otcem je Stratos Vichos. Firma patří mezi ty mladší, několik let pravidelně prezentuje své přístroje na výstavách audio po celém světě, kde sbírá již své první úspěchy. Např. na Mnichovském veletrhu poslední 4 roky nepřetržitě. V současné době své výrobky vyváží do 13 zemí světa.                                                                                                    
  Všechny produkty, nabízené v současnosti na trhu, vycházejí z lampových konstrukcí a jsou dílem právě Stratose. Ten patří mezi mladou generaci nadšenců, kteří se snaží nést prapor našeho koníčka dále kupředu, nabízet nové, neobvyklé obvodové myšlenky, zajímavý vzhled a dokonalé zpracování, to vše za velmi dostupné ceny. Přejme jim proto při jejich snaze hodně štěstí…                                                                                                             
  Výrobky LAB12 nesou punc reálného světa a jasnou snahu, nabízet cenově dostupné výrobky. Mladí kluci, kteří se za tímto názvem skrývají, jsou normálními lidmi, jako vy a já. Mohli by to klidně být naši přátelé, se kterými sdílíme naše nadšení pro hudbu. A protože hudba je zde na prvním místě, produkty s visačkou LAB12 se snaží nabídnout ideální mix lampového charakteru s tranzistorovou dynamikou, průzračnosti a detailu, rytmiky a plnosti zvuku. Měly by hrát pokud možno nejlépe ve svých cenových kategoriích, skvěle vypadat, ale hlavně nás vtáhnout na dlouhé hodiny do hudebního děje, protože do jejich konstrukce je vkládáno srdce a všechny přístroje mají ve výsledku svou duši. A to musí být slyšet…                                                                                                                               
  Všechny přístroje jsou ručně vyráběné v Řecku.
    


 • Firma LAB12 nabízí ve svém programu tyto produkty:

  - Integrovaný lampový zesilovač Integre4 s možností provozu v režimu triode nebo ultralinear a se schopností použít různé typy výkonových elektronek (6550, EL34, KT88, KT120, KT150), přičemž zesilovač disponuje konfigurovatelným OLED displejem, na kterém lze přesně a pohodlně nastavit veškeré hodnoty, včetně Biasu pro různé typy lamp. Je vybaven dálkovým ovladačem.

 •  
  CENA 91.500,-Kč  


 •  - Dva výkonové elektronkové zesilovače v jednočinné třídě A - model Suono osazený 2x KT150 a nabízející výkon 2x25W a model Mighty, který je osazen elektronkami 2x EL34 a poskytuje výkon 2x10W. Oba modely umožňují přepínat mezi režimy trioda /ultralinear, oba pracují bez zpětné vazby a poskytují možnost využití jiných typů elektronek, avšak Bias je potřeba vždy nastavit ručně.

 •      
  CENA 61.400,-Kč                                                            CENA 43.500,-Kč


 •  - Elektronkový předzesilovač PRE1, pracující bez zpětné vazby ve třídě A. Je osazen 2x E88CC dual triode a vybaven 5 linkovými vstupy RCA a 2 výstupy RCA. Disponuje dálkovým ovládáním. 

 •  
  CENA 38.700,-Kč     


 •  - Elektronkový sluchátkový zesilovač HPA, který lze využít rovněž jako předzesilovač s regulací nebo jako USB DAC. Je osazen elektronkami 3x 6N1P, disponuje dvěma analogovými vstupy RCA a jedním dig. vstupem USB, jedním dig. Coaxial výstupem a jedním párem linkových výstupů RCA.

 •  
  CENA 27.800,-Kč •  - Non oversampling DAC1 Special Edition, který je vybaven vstupy SPDIF a asynchronním USB2 (24/96kHz) a kde signál zpracovává legendární čip Philipsu TDA1543 (8x) bez oversamplingu. Analogové výstupy jsou zde osazeny dvojitými triodami Gold Lion Genalex.

 •    
  CENA 48.800,-Kč


 •  -Multifunkční kondicionér /power distributor Gordian:

 •    
  CENA 38.900,-Kč
    

 •  - Pasívní atenuátor hlasitosti True, umožňující rovněž přepínání vstupů: 

 •  
  CENA 11.900,-Kč  - AC Power Cable Knack Mk2:
   


 • CENA 7.500,-Kč (20A, 1,5m)
           5.800,-Kč (16A, 1,5m)

     

 • Podrobné informace o všech produktech najdete stránkách výrobce.   • Gordian
  Multifunctional Power Distributor / Conditioner

   

  Nejlepší způsob, jak zlepšit výkon vašeho systému!

  Gordian - Váš systém si zaslouží hojnost čisté energie…                                                            
  Čistota a dostatek el. energie je pro nastavení vašeho audio systému výživou, která dokáže odhalit jeho sílu a virtuozitu. Je velmi dobře známo, že nedostatečná distribuce energie může zabít dynamiku audiosystému a že elektrické vedení AC může ovlivnit výkon celého systému u středních a vysokofrekvenčních signálů.
  Gordian je zde proto, aby distribuoval veškerou sílu, jakou může váš systém potřebovat, i při extrémních situacích. Je zde také proto, aby jemně vyčistil nežádoucí artefakty z vašeho napájení, a to pomocí dobře navržené, adaptabilní sítě pasivních součástek. Vodiče velkého průřezu, kvalitní úzké zásuvky a provázanost průmyslových stupňů filtrace, představují neotřesitelnou elektrickou síť, která dodává sílu vašemu systému. Špičková topologie vnitřních spojů pak snižuje na minimum přenos šumu mezi vašimi zařízeními a zároveň zaručuje, že nebudou vyvíjeny žádné zemní smyčky.

 • Seriózní analyzátor výkonu…
  Gordian se stará o kvalitu vašeho zdroje energie více, než si myslíte. To zahrnuje analyzátor výkonu pro průmyslové účely, který vám umožní kontrolovat všechny aspekty střídavého elektrického signálu.                                                                                                                      

 • Zde jsou některá z dostupných měření:
  • Frequency (accuracy 0.0005%)
  • Total Harmonic Distortion (THD - accuracy 0.005%)
  • RMS Voltage/Current
  • Power Consumption
  • Power Factor
  • FFT (Frequency analysis)
  • DC Voltage
    a další…

  Tyto údaje můžete použít k dohledání AC signálu vašeho poskytovatele, můžete kontrolovat spotřebu energie svého audio systému, můžete zkoumat problémy na vaší místní elektrické síti (např. najít domácí přístroje, které ovlivňují kvalitu vašeho zdroje energie) nebo můžete rozhodovat o optimálním režimu filtrace (viz konfigurovatelný systém filtrování šumu níže).
 • Konfigurovatelné filtrování šumu - korekce Power Factoru…
  Všechny druhy znečištění sítě nelze účinně léčit stejným typem filtru, a proto potřebujeme různé typy filtrů pro odstranění všech možných typů artefaktů na elektrickém vedení, které by určitě měly vliv na dynamiku a charakter zvuku vašeho audio systému. Z tohoto důvodu je filtrování sítě u Gordianu navrženo tak, aby nám jeho konfigurovatelnost dávala možnost, přizpůsobit jej problémům daného elektrického vedení, výběrem nejvhodnějšího dostupného přenastavení, dle veškerých informací, dostupných na velkém, dobře čitelném OLED displeji. Uživatelská příručka pro Gordian obsahuje kompletního průvodce konfigurací, který vám pomůže vybrat nejvhodnější režim tím, že vás naučí, jak správně interpretovat rozsáhlé informace, které dostanete z integrovaného analyzátoru výkonu. Nicméně pokud věříte více svým uším než matematice, pak můžete jednoduše sami experimentovat s různými konfiguracemi nastavení a vybrat si své nejoblíbenější.      
  Gordian může také zlepšit účinnost vašeho systému použitím banky specializovaných kondenzátorů, nastavených paralelně se svým systémem vedení. To opraví zdánlivý úhel výkon fáze, což znamená, že váš systém bude účinněji absorbovat sílu vašeho vedení.

   


  Automatická adaptace na problémy vašeho elektrického vedení…
  Pokud se nechcete obtěžovat konfiguraci režimu filtrování vůbec, můžete nastavit Gordian do režimu "Auto/Přizpůsobit" a nechat ho vybrat pro vás optimální konfiguraci filtrování, pomocí matematické analýzy výkonových charakteristik ve vaší lince. Gordian najde nejlepší konfiguraci, která se zaměřuje na původ šumu na jednotlivých frekvencích střídavého elektrického vedení, aniž by to ovlivnilo dynamiku a další vlastnosti vašeho audio systému. Můžete si být jisti, že budete mít nejlepší filtrační výsledek, aniž by se jakkoli změnil charakter vašeho zvuku.
  Zapojte Gordian do systémového řetězce a nakrmte své zařízení vysoce kvalitním napájením!

 • Výrobce doporučuje ke Gordianu AC Power Cable Knack Mk2!

  Komplexní řešení Vašeho napájení
  …to je Gordian…


  Stránky výrobce najdete zde.                     

 • Videa:


 • Prvotní představení Gordianu zde.   
  Způsoby a možnosti ovládání Gordianu zde.  
  Integre4 zde.  
  Mighty zde.
  PRE1 zde.  
  DAC1 SE zde
  HPA zde.      
  True zde.   
  Knack Mk2 zde.     
  Athens high end audio show 2015 zde.  
   

 • Testy:

 • Mono and Stereo   
 • LAB12 Gordian                                                                                                                            
 • „Během poslechových testů Gordianu byly ve zvuku ihned vyhlazeny některé ostré hrany, za předpokladu smyslu pro přirozené teplo a naopak odstraněny jakékoli "studeně" znějící artefakty, způsobené průmyslovým a jiným znečištěním v elektrické síti a okolním "vzduchu". Po celou dobu několikadenního používání, se na displeji ukazovalo zkreslení spektra výrazně pestře, ale LAB12 Gordian zajistil vždy jednotnou, vysokou úroveň ochrany. Nic důležitého z hudby nebylo odvedeno, s výjimkou "grunge", což je velmi pozitivní. Smysl zářivé energie v hudbě byl naprosto znatelný, což pomohlo ztvárnit velmi uvěřitelný zvukový obraz. Zejména mikro a makro dynamika byla lepší, což je vynikající znamení. Výsledné podání nástrojů a hlasů bylo zvednuto na jinou úroveň a bylo slyšet podrobnosti velmi hluboko do zadní části hudebního záznamu. Transparentnost byla také zvýšena výraznou měrou a to vše bez náznaku jakékoliv tvrdosti.
  Chcete-li plně ocenit, co LAB12 Gordian přináší do celého systému, je potřeba ho odstranit a zažít smutnou situaci, která vás bude konfrontovat s obvyklou, nefiltrovanou elektřinou. V závislosti na tom, kde žijete, se výsledky mohou lišit, ale v mém případě účinek čistší a stabilnější elektrické energie nebylo možné neslyšet. 
 • Co je u tohoto kondicionéru velmi zajímavé je to, že topologie filtrování je plně konfigurovatelná. Koncový uživatel si může vybrat mezi několika režimy provozu, nebo prostě nechat Gordian vybrat optimální konfiguraci pro danou charakteristiku elektrického vedení na základě dat, která byla shromážděna pomocí analyzátoru napájení. Totéž platí pro kompenzaci jalového výkonu. Je docela působivé vidět, jak Gordian automaticky přizpůsobuje konfiguraci filtrování, když např. dojde k uvedení do provozu nějakého hlučného spotřebiče a tím dojde ke změnám v kvalitě napájení. 
 • Gordian se nejvíce osvědčil tam, kde je to nejdůležitější – v hudbě! Dokáže nás přiblížit k jejímu epicentru, působí jako objektivní důkaz toho, jak je čistá energie důležitá pro každý audio-systém high-end a jak ho může ovlivnit. Za to Gordianu uděluje náš magazín ocenění „ Best Buy Award.“

 • Kompletní test najdete zde.

 • HiFi Pig
 • LAB12 Gordian                                                                                                                         
 • „Jednou z hlavních kritik všech kondicionérů je to, že dodávaná energie do vašeho systému je dynamicky ovlivněna. Mohu kategoricky prohlásit, že to není případ Gordianu. S ním se audio systém stále cítí jako rychlý a mrštný, nic ve frekvenčním spektru nechybí ani není omezeno. Navíc dochází ke snížení celkového šumu, takže můžeme slyšet více detailů, lépe vnímáme všechno co se děje na scéně, zvuk je celkově „čistší“. Mohl bych různě popisovat celou řadu skladeb, které jsem poslouchal, účinek Gordianu v systému však zůstal po celou dobu trvale pozitivní a konzistentní.
 • Měl jsem jednotku v systému kolem tří měsíců, v prvním měsíci jsem ji občas na několik dnů odpojoval, abych slyšel, co se stane. Zjistil jsem, že jednoznačně nejlepší je nechat Gordian stále zapojený v systému a vůbec na něho nemyslet. Ano, můžete si hrát s jeho nastavením, což mnozí určitě budou dělat, ale nejlepší je „jít na autopilota“ a nechat Gordian dělat svou práci. Pak budete velmi spokojeni.   Já jsem zpočátku taky neustále sledoval analýzu napájení – zejména hodnoty příkonu při zapnutí systému. Klidně si s tím pohrajte, jsem si jistý, že to budou pro všechny užitečné poznatky. Ale v posledních měsících již Gordian jen tiše „seděl“ v sestavě a bezchybně pracoval. Proto ho chci všem vřele doporučit.“ 
 • Kompletní test najdete zde.

 • StereoLife    
 • LAB12 HPA                                                                                                                           
 • „Tento zesilovač skvěle vypadá a navíc nás dokáže na dlouhé hodiny vtáhnout do poslechu hudby. Dlouho jsem přemýšlel, z čeho to pramení, a zjistil jsem, že klíčem k úspěchu je zřejmě jeho schopnost spojit všechny atributy tak, aby muzika zněla zábavně. On ji nereprodukuje, on ji hraje.“ 
 • Kompletní test najdete zde.

 • Enjoy The Music
 • LAB12 HPA                                                                                                                               
 • „HPA přichází v době, kdy sluchátkový poslech je v plném květu. Díky integrovanému USB DAC nabízí, bez jakýchkoli zbytečností, rychlý přístup do vaší hudební sbírky. Navíc ho můžete používat rovněž jako předzesilovač. Důležitý rys, který opakovaně nacházím ve svých poznámkách z poslechu, je flexibilita a schopnost spolupráce se sluchátky různé vstupní úrovně, jako jsou AKG K701 nebo Senheiser řady HD. To dělá HPA velmi univerzálním sluchátkovým zesilovačem. Ukazuje se, že Stratos navrhnul něco, co přináší radost při poslechu hudby vám i ostatním. Jeho HPA je unikátní svou konstrukcí i vzhledem, takže z jeho schopností může čerpat nejen mnoho sluchátkových posluchačů, ale také všichni ostatní milovníci hudby.“
 • Kompletní test najdete zde.

 • Mono Stereo
 • LAB12 DAC1 SE                                                                                                                               
 • „Snad nejdůležitější vlastnost, spojená s převodníky NOS, je absence artefaktů, které činí poslech hudby únavným. Pokud se jedná o převod digitálních souborů, při jejich zpracování vždy vzniká určitá pachuť, která po určité době poslechu přináší pocit neklidu. To je jedna z věcí, která např. oproti vinylu nebo analogu obecně, určuje digitální zvukový zážitek. Pouze TOP převodníky nejsou k tomuto náchylné. Vinyl naproti tomu nabízí neomezený tok hudební energie, která málokdy přináší jakýkoli podíl artefaktů, způsobujících poslechovou únavu. DAC1 od LAB12 v sobě přináší právě tento „vinylový“ charakter zvuku a tím klade mnoho soupeřů, i těch co stojí mnohem více, na lopatky a vyvolává u nich závist.“ 
 • Kompletní test najdete zde.

 • Hxoseikona
 • LAB12 DAC1 SE                                                                                                                             
 • „Tento DAC nám ukazuje, jak snadné a jednoduché je pro dnešní technologie zpracování PCM signálů. Zde neslyšíme „digitální“ charakter jako u ostatních DAC, ale vše působí šetrně k našemu sluchu i k naší lidské povaze. Zvuk je velmi muzikální, mírně teplejší, přesto velmi průzračný a neutrální. Nejde zde o analýzu DAC ale o éterický stav posluchače.  Firma LAB12 splnila svůj úkol a vstupuje na trh high-end právem. Vytvořila vysoce konkurenční zařízení, které může vylepšit jakýkoli CD /DVD /Blue-Ray přehrávač v kategorii cca 1.000 Euro.“ 
 • Kompletní test najdete zde.


Pohled do našeho studia:


 •