I kdyby kouzelná jižní Francie nenabízela již nic jiného,
tato atrakce vydá za všechny:
Jadis – průvodce čarovným světem lamp!


Od samotného založení firmy v roce 1983 se Andre Calmettes snažil dosáhnout detailního a současně přirozeně krásného zvuku. To vše bez ohledu na cenu. Vznikaly tak přístroje nejen skvěle hrající, ale taky krásně vypadající. Zesilovače Jadis jsou charakteristické dokonalou dynamikou a vysokou neutralitou. Zásluhu na tom má nejen skvěle vyladěná napájecí část, ale také výstupní transformátory – alfa a omega všech konstruktérů elektronkových zesilovačů. Jsou naddimenzované, velmi hustě navinuté a zalité pryskyřicí. Poskytují zesilovačům vysokou stabilitu, velmi nízkou hlučnost a schopnost používat v podstatě jakékoli reproduktory. Inženýři firmy Jadis zkonstruovali a opatentovali speciální zařízení pro navíjení výstupních transformátorů, v němž navinutí jednoho trafa trvá dvěma osobám celý den.


Všechny elektronky jsou pečlivě vybírány z hlediska shody parametrů, tepelného odporu a výdrže při extrémních elektrických podmínkách. O závažnosti výběru svědčí to, že zhruba 40% z nich je vyřazeno. Chassis každého přístroje je vyrobeno z dokonale vyleštěného nerezu, přední panel a ovládací prvky jsou pozlaceny 24 karátovým zlatem. Veškerá propojení uvnitř zesilovačů obstarávají silné měděné vodiče, vše je pájeno metodou point-to-point, plošné spoje se nepoužívají.

Hlavní náplní výroby jsou zesilovače. Od integrovaných modelů přes předzesilovače až ke koncovým stupňům monstrózních konstrukcí. Čistě lampové předzesilovače Jadis jsou pak mnohými odborníky považovány za nejlepší na světě. Úspěch, se kterým se zesilovače Jadis ve světě lamp setkávají, přiměl konstruktéry později i k vytvoření děleného, nekompromisního CD přehrávače, který je, pro svou originalitu, vystaven v Muzeu Techniky v New Yorku.


Nejvyšší možná kvalita reprodukce a dokonalé technické zpracování

…to je Jadis…Veškeré informace najdete na stránkách výrobce zde

Výrobní proces si můžete prohlédnout zde.   

Ceník výrobků najdete zde.Jednou z novinek je i zcela mimořádný integrovaný zesilovač i35, pracující v čisté třídě A. Tento zesilovač nabízí 5 linkových vstupů + jeden výstup, automatický bias, je osazen elektronkami KT120 a poskytuje výkon 2x30W.

První testy tohoto přístroje najdete zde:

I35 – Stereophile   

I35 – Ultra High-End 

I35 – Highfidelity.pl   

I35 – HiFi Choice.pl


Video zesilovače I35 najdete zde

Pohled do našeho studia