Je skutečně těžké "dostat" z hudby ještě více, než nabízejí tyto kabely....používají unikátní metalurgii, Kapton izolaci, jakou nenajdete v žádných jiných kabelech a konzistentní geometrii vodičů v rozsahu, který zahrnuje všechny možné způsoby propojení (kromě optiky), tzn. od síťových až po propojení k iPod.
    Kabely Piccolo nabízejí podmanivý, graciózní a neochvějně muzikální zvuk, nejedná se zde o žádné "oblbování", lži nebo zveličování...

Roy Gregory / Hifi+ 2008

 
                           


           
            TECHNOLOGIE

Crystal Cable jsou vyvinuty a zkonstruovány za použití nejspolehlivějších vodičů a izolátorů, v současné době dostupných. Jejich kompaktní design i technologie pocházejí z výzkumu v kosmickém prostoru, který byl následně aplikován pro možnosti použití v domácích podmínkách. Při kosmickém výzkumu se inženýři vždy snažili vyvinout odolné, lehké a žáruvzdorné materiály a konstrukce. Jedním z těchto Hi-Tech materiálů používaných jako izolátor je Kapton, který rovněž stojí za mimořádnou zvukovou kvalitou i ultra- tenkým designem Crystal Cable. Dalším izolačním materiálem je např. PEEK.
Jako materiál samotných vodičů je zde použita vlastní progresívní slitina, tvořena unikátní kombinací stříbra a zlata, která zlepšuje přenos zvukových signálů. Použito je velmi čisté stříbro s krystalickou strukturou. To znamená, že při tuhnutí kovu vznikají krystaly ve tvaru kruhu, které se vzájemně dotýkají, zároveň se však vytvářejí „prázdná místa“, ve kterých se krystaly nedotýkají. Tyto mezery jsou následně vyplněny vstřikováním zlata, které je jediným kovem, pro tyto účely použitelným. To pomáhá plynulému přechodu elektrického signálu ve správném čase.
Kolem zlato-stříbrného vodiče je přímo na jeho povrchu umístěno mechanické stínění, složené ze tří vrstev Kaptonové folie a obalující tím jádro vodiče. Nad tímto stíněním je použito další, elektrické stínění ze stříbra o čistotě 99.99999%. Poslední vrstva je pak z čistého teflonu a podtrhuje tím vynikající vlastnosti použitých materiálů.

 
 

Zatímco jiné společnosti aplikují na své kabely několik vrstev izolantů a paralelních vrstev stínění, které mnohonásobně zvyšují jejich výsledný průměr, Crystal Cable tyto vrstvy nepotřebuje, díky použití prvotřídních materiálů od samého začátku výroby.
Když děláte věci správně, tak méně znamená více – menší průměr, méně dielektrika, méně plastů = nižší rezonance. Kolem zlato/stříbrného vodiče je přímo na jeho povrchu umístěno mechanické stínění složené ze tří vrstev Kaptonové folie, obalující jádro vodiče.


 
O mnoho méně ale znamená o mnoho více: méně zkreslený signál, více hudby – žádný šum, žádné zkreslení, jen čistá hudba.
Kombinací koaxiální, ultra flexibilní, kompaktní geometrie s naší progresívní slitinou, jsme u našich kabelů dosáhli nejvyšší odolnosti vůči radiovému frekvenčnímu rušení RFI a elektromagnetickému rušení EMI na trhu, bez nutnosti užití mnoha vrstev stínění.
Crystal je založen na seriozní vědě, progresívní konstrukci, nekompromisních výpočtech, je rovněž podporován výzkumem a vývojem v nejpokročilejší Evropské zkušební laboratoři pro kabely.
Pokud vynecháme jejich zvukové kvality, dají se Crystal Cable lehce začlenit do vašeho života, protože vypadají nádherně!

Nádherný design, technická dokonalost, výjimečná zvuková kvalita.
To jsou Crystal Cable...


 Crystal Cable Copper ... metráž, sety
                                            

            Testy a ocenění        CrystalCable PICCOLO - tentokrát již druhý rok po sobě HiFi Choice udělilo výroční „Zlaté ocenění“ pro nejlepší propojovací kabel v cenové kategorii nad 100 £. 


         Časopis Hifi+ udělil kabelům CrystalCable Piccolo cenu „Produkt roku“. CrystalCable PICCOLO je kabel, který opravdu nechá vaši hudbu dýchat…


      CrystalCable Micro Interconnect a Micro reproduktorový kabel byly oceněny výroční cenou Editor's Choice 2008 v magazínu The Absolute Sound!


    A znovu... další odměna pro naše Piccolo! Hifi Choice udělil propojovacím kabelům CrystalCable Piccolo ocenění Gold Award.


 V Londýnském Sound&Vision byly CrystalCable Piccolo znovu oceněny...! Piccolo série získala cenu AV Review Awards 2007 pro nejlepší propojovací kabel.


    Alvin Gold testoval Piccolo, citujeme: "Při testech CrystalCable PICOLO mě nejvíce ze všeho dojala čistota správně zaznamenaného lidského hlasu".


     V říjnovém vydání časopisu Absolute Sound se Crystal Cable ocitl mezi vítězi v kategorii „ 2006 Editor´s Choice Awards“ ! Čisté, vyrovnané, transparentní, delikátní a podobné šperku, takové jsou kabely Crystal Micro. Nabízejí otevřenou zvukovou scénu, ve které se obrazy dostávají do centra dění a hudba je přenášena turbulentně s jemností….


     Naše CrystalSpeak a CrystalPower Piccolo získaly ocenění Editor`s Choice! "Všechno je to spíše o jemnosti a kvalitě, než o množství.“ 


    Síťové CrystalCable byly oceněny Italským web - magazínem Videohifi.com dva roky po sobě!


    "Co nejsrdečněji můžeme doporučit reproduktorové i propojovací Crystal Cable Reference. Jsou opravdu skvělé.“ 


    Kolik kabelů může být považováno za základní kámen při obměně HiFi systému? CrystalCable Ultra určitě! Marc Mickelson napsal skvělý posudek na náš nový ULTRA kabel pro Soundstage.com: Jsme pyšní, že CrystalCable Ultra získal ocenění "Reviewers'Choice."


    CrystalCable byly oceněny prestižním Audio Excellence Award 2007 pro nové ULTRA repro kabely a propojovací kabely v Japonsku. Ocenění získaly díky prvotřídnímu výkonu, inovaci a „audio duši“.              Rovněž v našem magazínu Hi-Fi Voice získaly Crystal Cable tři roky po sobě příčky nejvyšší!