• Tato britská společnost, založená v roce 1968, dnes patří k předním světovým výrobcům kvalitní HiFi techniky. Milovníci hudby na celém světě vědí, že Cambridge Audio je synonymem pro absolutní poměr kvality vůči ceně. Bezkonkurenční kvalita jejich zesilovačů a CD přehrávačů přispěla k obrození globálního zájmu o kvalitní stereofonní poslech. Ani my někdy nechápeme, jak moc dobře ve své kategorii hrají. Léty ověřený klasický styl, vynikající zvuk a kvalita zpracování dělá z Cambridge Audio jedinečnou alternativu… 

 • Tento nejúspěšnější a největší britský výrobce audiotechniky, uvádí při příležitosti 50 letého výročí trvání značky, na trh zcela novou řadu produktů s jednoduchým označením EDGE. 


 • Zbrusu nová, exkluzívní řada je pojmenovaná po profesoru Gordonu Edgovi, který byl jedním ze zakladatelů firmy Cambridge Audio. Její vývoj trval přes tři roky a konstruktéři zde uplatnili všechny poznatky a zkušenosti z historie značky. Projektanti měli naprosto volnou ruku, nebyli omezeni ani časově ani finančně. Vše probíhalo podle zásady „nejdříve poslouchej a potom měř“. Kvalita zvuku byla důležitější než cena, technická specifikace nebo měření. Výsledky jejich snažení tentokrát míří přímo do nejvyšších pater High-End. Celá série má minimalistický, moderní a velmi stylový design a tvoří ji integrovaný zesilovač s D/A převodníkem, klasický analogový předzesilovač se streamerem a D/A převodníkem podporujícím jak PCM tak DSD a koncový zesilovač, v jehož mohutném těle se skrývá to nejlepší, co Cambridge kdy navrhnul. 


  Nový integrovaný zesilovač EDGE A je vybaven technologií zesílení třídy XA, která nabízí kvalitu zvuku třídy A, ale s vyšším výkonem. Protože standardní zapojení ve třídě A nebylo pro EDGE A dostatečně účinné, bylo použito tradiční zapojení ve třídě AB s tím, že byla přidána regulace napětí, čímž se snížilo zkreslení na nepozorovatelnou úroveň a zůstal zachován charakter zvuku třídy A. Tato unikátní konfigurace produkuje méně tepla a činí celý systém mnohem efektivnější. Přesto si můžeme všimnout, že mohutné chladiče na bocích zesilovače hřejí poměrně hodně. Dále pak Inženýři Cambridge Audio nahradili konvenční kondenzátory topologií DC a ještě přidali naprosto špičkovou a unikátní regulaci hlasitosti. Výsledkem je čistá signálová cesta, která je dokonale vyvážená při jakékoli hlasitosti. Možnosti zesilovače navíc rozšiřuje zabudovaný D/A převodník, se schopností zpracovat data v rozlišení až 32bit/384kHz nebo DSD256. Zesilovač disponuje rovněž bluetooth přijímačem a kodekem aptX HD s podporou rozlišení až 24bit/48kHz.


  Nový síťový přehrávač EDGE NQ využívá streamingovou platformu StreamMagic která byla výrazně aktualizována. Tím se zlepšuje kompatibilita s mnoha zdroji signálu včetně AirPlay, Tidal, Spotify a Google Chromecast (až do rozlišení 24bit/96kHz), což ve svém důsledku umožňuje streamovat hudbu z mnoha aplikací. Navíc EDGE NQ podporuje i připojení přes Bluetooth aptX HD. Stejně jako u integrovaného zesilovače, je i u tohoto analogového předzesilovače použita špičková regulace hlasitosti a konvenční kondenzátory jsou nahrazeny topologií DC. Tím se stává EDGE NQ skvělým partnerem pro koncový zesilovač EDGE W.

 •  
 • Nový výkonový zesilovač EDGE W charakterizuje dynamický a rychlý zvuk, který je navíc schopen přenést veškerou muzikálnost poslouchané hudby. EDGE tak poskytuje co možná nejvěrnější reprodukci, velmi detailní zvuk se skvělým podáním prostoru a přesným rozlišením jednotlivých nástrojů. Speciální konstrukce využívá dva protilehlé toroidní transformátory a tím eliminuje elektromagnetické rušení, takže výsledný výkon je excelentní.. Signálová cesta byla natolik zkrácena, že obsahuje pouze 14 komponentů, přičemž srovnatelné výkonové zesilovače jich obsahují 2x až 3x více. Jak tvrdí producent – zesilovač pracující ve třídě XA nabízí zvuk který známe ze třídy A s tím rozdílem, že je podstatně efektivnější. Přechodové zkreslení je zde přesunuto daleko za hranici vnímanou lidským sluchem. Zařízení vypadá velmi moderně díky výjimečně plastickému projektu s využitím plovoucí vrchní plochy, souosému regulátoru hlasitosti i finální povrchové úpravě, která se nazývá Lunar Grey.


 • „Projekt EDGE byl pro Cambridge Audio projektem vášně. Při příležitosti 50. výročí firmy, jsme chtěli posunout hranice našich schopností a vytvořit něco opravdu jedinečného, něco skutečně inspirativního. Během vývoje jsme odstranili všechny limity, který nám bránily vytvořit nejlepší systém, jaký jsme kdy udělali. Výsledek hovoří sám za sebe. Série EDGE je vznešená.“
                                                                                     Stuart George – výkonný ředitel Cambridge Audio

   


 • Veleúspěšná řada AZUR odstartovala prozatím nejlepší etapu v historii firmy. Celosvětový úspěch je dán jednak dostupnou cenovou kategorií, ale především mimořádnou zvukovou kvalitou. Většina přístrojů řady Azur se stala etalonem své kategorie. S Cambridge Audio nyní ochutnáte zvuk, za který by jste ještě před pár lety museli zaplatit několikanásobek ceny!!! • Přístroje série CX svou pozicí v portfoliu výrobce navazují na úspěšnou skupinu komponentů řady azur a přináší výraznou inovaci vzhledu, který působí modernějším dojmem než tradiční vizáž zavedených předchůdců. U nových zesilovačů řady CX se konstruktéři zaměřili na vylepšení digitální konektivity, proto dostaly do vínku podstatně lepší D/A převodníky než měli jejich starší sourozenci, takže připojení digitálního zdroje přímo k zesilovači již není třeba považovat za provizorní řešení. I když následné zařazení síťového přehrávače do sestavy, osazeného zdvojenými převodníky, výslednou kvalitu reprodukce posune samozřejmě ještě o něco výš. Filozofii komponentů schopných kvalitně přijímat digitální audiodata, dokládá také zařazení kvalitního CD transportu do kolekce nových přístrojů Cambridge řady CX.                                                                                                                 


 • Kromě řady CX zůstává v nabídce i nadále série komponentů AZUR 851. 

 • Dva týmy odborníků z Cambridge Audio pracovaly společně, s odhodláním vytvořit ten nejlepší síťový přehrávač hudby Azur 851N. Skupina sídlící v Cambridge napsala mnoho milionů řádků kódu a postarala se tak o softwarové jádro přehrávače, zatímco tým v Londýně navrhl hardware a napsal všechny důležité kontrolní aplikace. S ideou, že zvuk je vždy na prvním místě, usiloval celý tým o to, aby zajistil neuvěřitelně přirozený a detailní zvuk síťového přehrávače, který bude neskutečným zážitkem pro každého posluchače!


 • Azur 851N v sobě sdružuje více funkcí. Kromě síťového přehrávače jej můžeme využít jako špičkový DA převodník a také digitální předzesilovač. Je schopen přehrávat všechny populární formáty až do rozlišení 24-bit/192kHz, které pak inteligentně převzorkuje až na 24-bit/384kHz, pro dosažení nejlepší možné kvality výsledného zvuku.

 • Návrháři přístroje použili k jeho výrobě speciálně vybírané komponenty audiofilské jakosti a vše vestavěli do celokovové, ultra-tuhé skříně, vybavené novým, barevným displejem s úhlopříčkou 11 cm. K dispozici je také nová aplikace Cambridge Connect, jak pro Apple, tak pro Android, která zajistí jednoduchou a uživatelsky příjemnou komunikaci s přehrávačem.

 • Velká pozornost byla u síťového přehrávače 851N věnována konektivitě. K domácí síti pro přehrávání z NAS, může být připojen přes UPnP jak kabelem tak bezdrátově, tři vstupy USB pak umožní přímé přehrávání z externího HDD nebo paměťové karty. Dále jsou k dispozici dva optické vstupy Toslink, dva koaxiální vstupy S/PDIF, jeden AES/EBU a jeden USB typu B. Vstupní konektivita je tak nejlepší ve své třídě. Analogový výstup je k dispozici jak nesymetrický cinch (RCA) tak i symetrický (XLR).


 • Přístrojově velmi bohatá série 851, nabízí kromě streameru ještě integrovaný zesilovač Azur 851A a výkonový zesilovač Azur 851W oba ve třídě XD, digital-analog konverter Azur 851D i bohatě vybavený přehrávač CD- se zabudovaným předzesilovačem a vstupem do D/A převodníku - Azur 851C.

  Další podrobnosti najdete na stránkách výrobce zde.          
  Kompletní ceník Cambridge Audio najdete zde.

 • VIDEA:
  Představení řady EDGE zde.   
  EDGE NQ zde.   
  CX series zde.

 • TESTY:

 • WHAT Hi-Fi                                                                                                                                      
  Cambridge CXA60                                                                                                                                   
  „Jsme ohromeni zesilovačem Cambridge CXA60. Je to přístroj, který má přínos ve všech aspektech. Má široké možnosti připojení, nabízí podrobný, rytmický a kompaktní přednes, i v nás vzbudil nadšení z poslechu. Ve své cenové kategorii nabízí velmi vzrušující a konkurenceschopný balíček. Myslíme si, že se Vám bude líbit – možná ho budete dokonce milovat.“     
  Kompletní test najdete zde.   

 • HIFI World  June / 2015                                                                                                                                      
  Azur 851N                                                                                                                                   
  Pokud jde o kvalitu zvuku, všestrannost a celkovou hodnotu vzhledem k ceně, je Azur 851N velmi těžké porazit. Zní ve své podstatě neutrálně a nic nepřibarvuje, což znamená, že nic není ochuzeno. Je pevný v kramflecích a zní sofistikovaně, ať se rozhodnete používat kterýkoli vstup. Přidejte ještě schopnost přehrávat DSD, funkci pre-amp a budoucí aktualizace softwaru a máte nastavenu laťku hodně vysoko. Azur 851N  je jedním z nejpřirozeněji znějících, univerzálních a dobře vybavených přístrojů, jaké jsou za tuto cenu dostupné. Nastavuje nový standard pro všechny rivaly.“     
  Kompletní test najdete zde… HIFI World  June/2015

 • HIFI News  June / 2015                                                                                                                                      
  Azur 851N                                                                                                                                   
  „Flexibilně intuitivní ovládání a skvělý zvuk, schopnost plně zvládnout jak rockovou tak klasickou hudbu, to vše přináší vlajková loď Azur 851N. Za tuto cenu jde o excelentní hodnotu. Je těžké nemilovat způsob, jakým hudba exploduje z reproduktorů v celé své trojrozměrné kráse, s interprety nenásilně umístěnými ve zvukovém poli, s kompletní a skutečnou atmosférou krásných, instrumentálních textur. Obrovsky vzrušující, okamžitě velmi atraktívní, takový je zvuk Azur 851N.“    
  Kompletní test najdete zde… HIFI News  June/2015  

 • WHAT Hi-Fi                                                                                                                                      
  Cambridge CXN                                                                                                                                   
  „Je to především neuvěřitelně příjemný zvuk, čím vyniká streamer CXN mezi ostatními přístroji. Zní fantasticky. Jde o mocný a hluboký zvukový projev, který má v sobě výrazné rytmické cítění a důraz ve spodní části pásma. Zřídkakdy se podaří najít produkt z nabídky Cambridge Audio, který by měl takový muskulaturní projev. Výsledná energetičnost, zdá se, nezná hranic.“     
  Kompletní test najdete zde.   

 • Stereo a Video 6 / 2015                                                                                                                                      
  Cambridge CXA80 + CXN                                                                                                                                   
  “Komponenty CXA80 a CXN charakterizuje neutrální, transparentní a kmitočtově vyrovnaný zvuk, který si uchovává čistotu i při větších dynamických špičkách. CXN je pozorný čtenář dat, jenž reprodukci nepřipraví ani o jemné detaily a nuance, CXA80 má pod kontrolou nejenom přesné basy, kvitovat lze rovněž výkonovou rezervu, s níž zvládne vybudit i méně citlivé reprosoustavy. Nadhled sestava neztrácí ani nad členitějšími nahrávkami.”    
  Kompletní test najdete zde.   

 • Stereo a Video 5 / 2015                                                                                                                                      
  Cambridge CXA60 + CXC                                                                                                                                   
  „Základní sestava zesilovače CXA60 a CD transportu CXC se vyznačuje transparentním, vitálním a výtečně prokresleným zvukem napříč celým slyšitelným pásmem s výborně kontrolovanými basy. Kvitovat lze rovněž zobrazení prostoru nahrávek i jejich dynamiku.“    
  Kompletní test najdete zde.

 • Stereo a Video  4 / 2015                                                                                                                                      
  Azur 851N                                                                                                                                   
  “Transparentní zvuk prokreslený do nejjemnějších detailů s brilantní mikrodynamikou vynikne hlavně při hudbě ve formátech s vysokým rozlišením, ideálně v nahrávkách bohatých na vyšší harmonické. Vynikající výsledky podává Azur 851N i při poslechu komprimovaného audio signálu a internetových rádií. Neutrální projev odpovídá zvukovému ideálu top modelů celé řady Azur. Jde o vynikající streamer, převodník i předzesilovač v maximalistickém provedení.” 
 • Kompletní test najdete zde.  
 • Pohled do našeho studia