• Tato precizní italská značka sice nepatří mezi matadory High End, přesto je již uznávanou veličinou v kategorii Top. Vyniká naprosto nekompromisní konstrukcí, vynikajícím zvukem a skvělým designem, tak typickým pro jakýkoli italský produkt. Můžeme směle prohlásit, že Audia svými vlastnostmi překoná obvykle přístroje s dvou a více násobnou cenou ze světové extratřídy.  
  Opravdový Top High End pro fajnšmekry, kteří nechtějí platit horentní sumy za mnohdy vyčpělé legendy…
    


 •                                         
  Design produktů Audia je dokonalý. Mistrovská je i úroveň zpracování. I vypnuté přináší produkty Audia radost z nevšedního designu. Solitéry, které dotvoří jakýkoli interiér. Kvalita zpracování připomíná švýcarské hodinky. Přesnost a nekompromisnost. 
  Rovněž zvuková kvalita produktů Audia je mimořádná. Vše je vyráběno v malé manufaktuře poblíž Říma. S péčí, která jde do nejmenších detailů. Dokonale vyrobeno, dokonale zabaleno. Jde sice o nákladné produkty, ale přesto se nám nezdají drahé… 


 • Základním modelem high-end je integrovaný zesilovač:

  Audia Flight THREE S

   

  Zkušenosti firmy získané při navrhování referenčních High-End zesilovačů Strumento se plně odrazily i v konstrukci nového modelu Flight THREE S. Zesilovač je koncipován tak, aby náročným Hi-Fi nadšencům poskytoval jak legendární firemní kvalitu a výkon, tak i výjimečnou flexibilitu. V prvé řadě nabízí možnost využití dvou volitelných modulů, jednoho se vstupem USB DAC až do 24bit/192kHz a druhého jako vstupu pro Phono MM/MC. Zesilovač je rovněž vybaven velmi dobrým sluchátkovým výstupem, možností přepnout přístroj do režimu koncového stupně a využít ho v sestavě domácího kina nebo schopností pojmenovat jednotlivé vstupy dle vlastních požadavků. To všechno dělá z modelu Audia Flight THREE S produkt mimořádné zvukové i uživatelské hodnoty.


  Konstrukce dual mono, proudová zpětná vazba, dva 100W RMS zesilovače, 600VA toroidní transformátor, osm stabilizovaných napájecích zdrojů které poskytují energii pro všechny stupně a vysoce sofistikovaná sekce předzesilovače, to vše umožňuje vytvořit ohromující zvukový obraz skutečného High-End systému, s neuvěřitelně hlubokým a kontrolovaným basem. Pro napájení řídících obvodů je zde použit samostatný toroidní transformátor, zcela oddělený od analogové části. Řízení hlasitosti má na starosti modrý potenciometr ALPS, plnohodnotné dálkové ovládání je vyrobeno celé z hliníku, kompletní výroba a montáž tohoto úžasného High-End zesilovače probíhá v Itálii. • Nejnovějším produktem firmy je výkonový zesilovač:

  Stereo power amplifier FLS4

   

  Výkonový zesilovač symetrické konstrukce, jehož výkon, rychlost a schopnost kontrolovat jakékoli soustavy se blíží naprosté dokonalosti. Při jeho navrhování vycházeli konstruktéři ze zkušeností a poznatků získaných při stavbě modelu Strumeno No4, což společně se zručností, horlivostí a dlouholetými zkušenostmi, umožnilo dosáhnout konečné perfektní tonality a emocionálnosti zvuku.


 • Jsou zde použity pouze vysoce selektované součástky, 32 ks výkonových tranzistorů, napájení je
  postaveno na extra nízko impedančních kondenzátorech té nejvyšší kvality, jejichž kapacita činí
  288 000µF. Toroidní transformátor disponuje výkonem 2000W, je uzavřen do dvou feromagnetických
  štítů a zapouzdřen epoxidovou pryskyřicí. Použity jsou speciální tištěné spoje s extrémně silnou
  vrstvou mědi. Pro řízení logiky zesilovače je použit samostatný toroidní transformátor 15VA
  s ochranným obvodem, aby došlo ke kompletnímu odizolování od audio obvodů. To jsou pouze
  některé z hlavních rysů nového koncového zesilovače, disponujícího výkonem 2x200W /8Ohm nebo
  2x400W /4Ohm.


 • Podobnost s modely Strumento lze nalézt v mnoha ohledech. Celé chasis je vyrobeno z litého hliníku a opracováno na CNC strojích, poté je každá část kontrolována a ručně vyleštěna do zrcadlového lesku. Některé části následně procházejí anodizací a tzv. kuličkováním. Konečným výsledkem je elegantní, na dotek až hedvábně působící přístroj. FLS4 je tedy navržen tak, aby váš systém i vaši hudební sbírku přivedl k životu a k vyšší úrovni dokonalosti.
 

Vrcholem a chloubou firmy je řada Strumento, zahrnující předzesilovač, stereofonní výkonový zesilovač a monoblok:

Preamplifier Strumento nr.1

 


Referenční, plně symetrický předzesilovač nejvyšší třídy od Audia Flight, který jen těžko hledá konkurenci. Disponuje výjimečně nízkou úrovní šumu, rychlost a důkladnost při kontrole připojených zesilovačů je blízká naprosté dokonalosti.Veškeré obvody jsou plně symetrické, vybírané součástky mají nejvyšší možnou kvalitu, napájení disponuje dodatkovými nízko impedančními kondenzátory, kapacita pouze v hlavní napájecí větvi činí 60000µF. Celkem 8 napájecích zdrojů, špičkové audio-transformátory, ultra rychlé usměrňovače, speciální tištěné spoje s vodivými cestami z mědi té nejvyšší kvality. Pro ovládáni hlasitosti jsou použity vysoce přesné, nízko šumové foliové rezistory s tolerancí 0,1% a přepínače s vysoce kvalitními relé. Toto zbrusu nové ovládáni hlasitosti má konstantní impedanci a během změny jeho úrovně je absolutně tiché, bez slyšitelnosti zvuku spínání.

Power amplifier Strumento nr.4 + nr.8

 

Bezkonkurenční koncové zesilovače, které jsou schopny kontrolovat jakkoli náročné soustavy. Výkon, rychlost a preciznost poskytují záruku kvalitního hudebního zážitku.    
Plně symetrická soustava obvodů, důkladně selektované součástky, 48 napájecích kondenzátorů tříděných počítačem – jejichž kapacita pouze v hlavní větvi činí 320000µF. Celkem 12 napájecích zdrojů, špičkové 3000VA audio transformátory s dvojitým stíněním, ultra rychlé usměrňovače atd.  Strumento je perfektně připraveno zesílit hudební signál s extrémní precizností, energí, rychlostí a kontrolou jakýchkoli soustav.

 

Kompletní nabídku produktů Audia s podrobnými údaji najdete na stránkách výrobce


Kompletní ceník najdete zde. • Testy:

 • Hi-Fi Voice 
 • FL Strumento No.8                                                                                                                              
 • „Hudba vás v podání Audia Flight Strumento No.8 prostě s tou nevyčerpatelnou zásobou energie, s tou jistotou a s tou bezprostřední dominancí dokáže přikovat do křesla (pokud hrajete dost nahlas, patrně by vás tam dokázala i fyzicky zatlouct). "Osmičky" ze série Strumento jsou skutečně hodné svého jména, jsou to precizní pracanti, nástroje, na které můžete uvalit libovolnou zátěž, libovolnou hudbu, libovolnou hlasitost, libovolnou komplexnost a libovolné dynamické drama - a ony to zvládnou. V praktickém světě jsou, jak praví třeba jistý výrobce luxusních anglických vozů, "víc než dostatečné". Pokud chcete šetřit, pak pochopitelně můžete sáhnout na Strumento No.4, pokud ale chcete cítit opravdu velkou výkonovou a dynamickou rezervu, pokud rádi hrajete nahlas nebo máte opravdu náročné reprosoustavy, obstojí No.8 přeci jen lépe. A jen těžko se na nich hledá něco proti (tedy když si je můžete koupit......)“.
 • Kompletní test najdete zde.

 • STEREO 
 • FL Three S                                                                                                                              
 • „Zvukově se Audia ukázala jako největší překvapení celého testovacího pole. Přenesla mě do širokého a hlubokého poslechového pole s naprostou kontrolou reproduktorových soustav, představila zvuk vznášející se v prostoru mimo ně, plný jemných detailů, zvuk s extrémní rychlostí a skvělým rytmem. Takhle by to mělo být, ale už za 2600 Euro? Není pochyb o tom, že zesilovač za požadovanou základní cenu nabízí čistou magii a vzhledem k jeho muzikálnosti i rozlišovací schopnosti má také moje doporučení „bezpodmínečně koupit“. Jeho kvality jednoduše stojí za to.“
 • Kompletní test najdete zde.

 • Svět Audia 
 • FL Three S                                                                                                                              
 • „Italským konstruktérům se podařilo vytvořit zesilovač, který je více než adekvátním nástupcem původního modelu Audia Flight Three. Za mírný příplatek zde dostanete zvukový projev, který významně konkuruje dražšímu stájovému kolegovi Audia Flight Two, jenž se příchodem testovaného modelu chtě nechtě stává méně atraktivní volbou. Celkový projev novinky je dospělejší, komplexnější a nenechává příliš mnoho prostoru k diskuzím a polemikám o kvalitě reprodukce. Audia Flight Three S nezapírá své kořeny ve třídě AB, avšak informuje o tom s italskou grácií a pořádnou dávkou šarmu a energie. Tento integrovaný zesilovač zaujme především ty, kdo hledají příjemně hrající a muzikální přístroj, jež není nekompromisní analytickou zvukovou lupou.“ 
 • Kompletní test najdete zde.

 • StereoLife 
 • FL Three S                                                                                                                              
 • „Audia Three S je „hudební zvíře“, propojující zdánlivě dva protichůdné světy. Jedním je svět silných a dynamických tranzistorů s absolutní kontrolou basů, zatímco druhým je teplá strana výkonu, připomínající typicky lampovou školu zvuku. Jedná se o atraktivní a velice zajímavý mix. Jistě se mnou budou souhlasit všichni audiofilové, kteří strávili mnoho času hledáním zesilovače, jež „nabíjí“, ale nezní klinicky chladně. Takového, který je schopen dodat trochu příjemného tepla v oblasti středů, posunout vokály mírně dopředu, a to vše bez zamlžení detailů. Italové stvořili takovýto neobvyklý zesilovač, vybavený navíc skvělým výstupem pro připojení sluchátek. Opravdu málokdy se stává, aby integrovaný zesilovač disponoval tak dobrým sluchátkovým zesilovačem. Audia Flight Three S je skutečnou petardou, se špetkou teplejšího, téměř lampového zabarvení. Nabízí zajímavé spojení dvou, ne vždy protichůdných, světů a vizí při prezentaci hudby. Dynamika a kontrola basů – to je za ty peníze skutečné mistrovství světa a celého okolí. K tomu dostáváme barevné, lehce zahuštěné středy a průzračné výšky. Myslím, že do cca dvojnásobné ceny tohle dokáže málokterý zesilovač.“
 • Kompletní test najdete zde.

 • Haute Fidélité 
 • FL Three S                                                                                                                              
 • „Pouze zřídka na stránkách našeho oblíbeného magazínu hovoříme o „mistrovském díle“, ale tento zesilovač si právě tohle označení zaslouží. Předvádí nám, jak zázračně – napříč všemi žánry a za všech okolností  – může fungovat nekompromisní muzikálnost. A to jak při využití analogových vstupů, tak i digitálního USB vstupu s vysokým rozlišením. Audia Flight Three S je bezesporu jedním z nejlepších integrovaných zesilovačů současnosti.”  
 • Kompletní test najdete zde.

 • StereoNet 
 • FL Three S                                                                                                                              
 • „FL3S je neuvěřitelně dobře provedený komponent, kde každý detail je pečlivě promyšlen tak, aby uspokojil náročné high-end audio nadšence. Je kompletně vyroben v Itálii, cítí se tedy být Evropanem s pevným inženýrstvím a luxusní kvalitou zvuku. Toto je kvalitní, audiofilský zesilovač nejvyššího řádu s vysokou flexibilitou a mnoha pozitivními atributy. Já věřím, že i za cenu 4.990 dolarů se jedná o velmi dobrou hodnotu. Pokud jde o kvalitu zvuku, už nikdy se nebudete cítit nijak ošizeni. Je to jednoduše nejlepší integrovaný zesilovač, jaký jsem slyšel ve svém systému!“
 • Kompletní test najdete zde.

 • High Fidelity 
 • FL Three S                                                                                                                              
 • „AudiaThree S je určena hlavně těm, kteří hledají v hudbě náladu a jemnost. Nejedná se ale o nudný zvuk – rozlišení i mikrodynamika jsou fantastické. Zesilovač zahraje stejně dobře muziku velkého rozsahu, jako je soundtrack „Gladiator“, tak i sólový klavír. Funguje rovněž jako velmi dobrý sluchátkový zesilovač, což vám ušetří hodně peněz za externí HeadAmp. Kdo si chce postavit skvělou sestavu s „charakterem“ a soustředit se muziku samotnou, je na správné adrese.”            
 • Kompletní test najdete zde.

 • Hi-Fi Voice 
 • FL Strumento No.4                                                                                                                              
 • „Strumento No 4 je však emotivní a nádherný, tak charizmatický zesilovač, že vám je v danou chvíli vlastně úplně fuk, že na světě je ještě nějaký jiný. Vlastně je vám úplně jedno, že na světě je něco jako reprodukovaná hudba, protože v muzikálním charakteru přednesu se velice snadno ztratíte a necháte se obtékat živoucí muzikou. Jakoukoliv muzikou, protože tomuto zesilovači naprosto nezáleží na tom, jakou hudbu posloucháte, do jisté míry je také jedno, na čem jí vlastně posloucháte – Strumento No 4 věrně převezme hudební signál a předá ho dál, jen muzikální, možná o něco sytější a líbeznější, rozhodně však maximálně potěšující a vzbuzující city a emoce. Nezpochybnitelná je také fyzická kvalita přístroje – jeho stavbě se může rovnat máloco, stejně jako minimalistické estetice (je z Itálie, tam se asi není čemu divit). Audia Flight Strumento No 4 má obrovské charisma, získá si vás a bude vás bavit tím, že naplní bez výjimky celou vaší diskotéku maximálně příjemnými zážitky. Navíc (v absolutním kontextu dnešního trendu přehnaných cenovek) za férových 500.000,-Kč“
 • Kompletní test najdete zde.

 • Stereo  & Video 
 • FL Three + FL CD                                                                                                                              
 • “Zvukový projev sestavy (FL Three + FL CD THREE) je neutrální, ale velmi muzikální a živý. Celé přenášené akustické pásmo se těší plné kontrole, ohromující je samozřejmost, s níž je z nahrávky reprodukován sebemenší detail. Zcela mimořádné je zobrazení prostoru nahrávky i oddělení nástrojů. Když zavřete oči, reprosoustavy mizí i uším a zůstává jen hudba, která má charakter jakéhosi zvukového hologramu.” 
 • Kompletní test najdete zde.

 • 6moons 
 • FL Three                                                                                                                              
 • Awarded as “Muscialitx & Userf Flexibility in the <$4,000 integrated amplifier categories” the Flight Three integrated amplifier from 6moons.
  I could certainly enjoy listening to music for the long haul over this superbly built integrated amp from Audia Flight. If I were still looking for an integrated amplifier, I would have bought this review loaner without any hesitation. Molto buono!Viva Italia!
 • Kompletní test najdete zde.

 • Positive Feedback 
 • FL Three                                                                                                                              
 • So far I have described the Audia Flight FL3 as a well designed integrated with a balanced tonality and excellent manner with beats and notes. Instrumental and vocal timbres are rendered faithfully as possible given the sources I had available. All in all, the FL3 is to Audia Flight's model line as an F430 is to Ferrari's model line. They are both entry level but very high performing and functional works of art. The Audia Flight FL3 is a welcome addition to the short list of esteemed medium powered European integrateds. Bravo Audia Flight! 
 • Kompletní test najdete zde.


 • HiFi Review 
 • FL Three                                                                                                                             
 • „Best Buy Product of the Year 2009“Pohled do našeho studia: