Hudba je oázou, ve které se můžeme občerstvit při naši cestě životem.
Hudba nás může napojit, osvěžit, vzrušit. Může pohnout našim srdcem i obohatit náš život.
A to je ten cíl, kterého chce firma Accuphase dosáhnout skrz své audio-technologie.

Firma Accuphase byla oficiálně založena v roce 1974, když vznikla přejmenováním značky Kensonic, kterou v roce 1972 založili inženýři opouštějící v té době firmu Kenwood Electronics. Ti nebyli spokojeni s komerčním směřováním značky a chtěli vytvářet produkty kategorie High-End, kterou v té době obstarávaly především produkty z dovozu. Prvními výrobky uvedenými na trh byly předzesilovač C-200, výkonový zesilovač P-300 a tuner T-100. Všechny byly nejprve prodávány s logem Kensonic a teprve později pod značkou Accuphase. Dodnes se s nimi můžeme v bazarech setkat pod oběma názvy. Tyto produkty byly okamžitě přijaty kladně a získaly skvělou reputaci za kvalitu zvuku i za výsledky měření. O rok později pak firma představila svůj první integrovaný zesilovač, označený E-202. V roce 1980 pak začaly práce na vývoji prvního digitálního přehrávače zvuku a v roce 1982 uvedla firma na trh dělený CD přehrávač, označený DP-80/DC-81. Později vznikla ve firmě samostatná projekční větev, zabývající se pouze digitálními technologiemi, rozvíjející formát CD a následně i SACD.

Accuphase je firma, kterou založili inženýři a kterou i nadále vedou inženýři. Jde o firmu téměř rodinnou, neboť zde nevystupují žádní majitelé zvenčí, natož akcionáři. Veškerá rozhodnutí jsou tedy vedena rozumem a srdcem, nikoli zájmem rychlého zisku, tak jak je tomu u současných velkých korporací. Každý klient ve výsledku obdrží mimořádně dopracovaný přístroj, vyladěný k naprosté dokonalosti. To vidíme na první pohled, když rozbalíme kterýkoli jejich produkt. Ti stejní lidé jsou však hlavně milovníky hudby a proto hned na začátku vznikl slogan „Obohať svůj život skrz technologie audio“, který vystihuje myšlenku výjimečně schopných expertů v oblasti audia, kteří spojili své síly a dodnes s úspěchem projektují výrobky Accuphase. Tento slogan pak dále pokračuje takto….

„Pořád jde o zavazující prohlášení, stojící za všemi produkty naší firmy, jejichž vysoká kvalita se může někomu jevit až jako extravagance. Avšak, stejně jako existují vysoce ceněné hudební nástroje, my tvrdíme, že stejné zásady se týkají i komponentů audio. Víra v to tvoří základ pro naše myšlenky a je také důvodem toho, že současně s každým novým produktem se snažíme vytvořit nějakou hodnotu navíc, aby bylo jasně patrné, že jsme schopni zrealizovat maximum svých schopností v jakýchkoli podmínkách.

Název Accuphase vznikl ze dvou slov – Accurate (důkladný) a Phase (fáze), což je nejdůležitější pojem v technologii audio vůbec. Věříme, že tento název ideálně vystihuje charakter firmy a správně popisuje její produkty.

Naše neutuchající honba za kvalitou vyžaduje výjimečně rafinované, vysoce specializované produkční procesy, což nás nakonec přivedlo k rezignaci na běžné postupy používané v branži audio. Ve výsledku to způsobuje, že množství výrobků Accuphase je limitováno a produkty této firmy jsou nabízeny pouze ve vybraných poslechových studiích.

Výrobky Accuphase nepodléhají módním trendům, protože jsou vyráběny především pro dosažení skutečně vysoké kvality reprodukce zvuku. A proto taky naše výrobky zůstávají delší dobu v nabídce.“


Proč se vyplatí koupit si Accuphase?

Nabízí spojitý, analogově melodický zvuk nejvyšší třídy, který dosáhl mnoha ocenění a doporučení.

Nabízí promyšlené konstrukce podložené dlouholetými zkušenostmi, sestavené z optimálně vybraných materiálů a součástek.

Nabízí až hodinářskou preciznost provedení, nedostižný vzor pro mnoho firem, aspirujících do kategorie High-End.

Nabízí 100% Made in Japan.

Nabízí vynikající ergonomii obsluhy spojenou s konzervativním a současně čitelným designem, který je vizitkou firmy, rozeznatelnou na první pohled.

Nabízí výrobky audio, které užívají ti nejnáročnější posluchači po celém světě.

Nabízí výrobky, které se po mnoho let vyskytují na prvních místech žebříčků renomovaných magazínů, takových jako – Stereophile, Hi-Fi Choice, What Hi-Fi, Audio, Stereo, Stereoplay a další…Sortiment výrobků firmy Accuphase nabízí kompletní řešení pro kvalitní poslech hudby – tedy přehrávače SACD/CD, DAC, zesilovače integrované i dělené, tuner, phono předzesilovač, přenosku, volitelné mouly phono/digital pro integrované zesilovače a předzesilovače, síťové filtry nebo kabeláž. 


PRODUKTY:


INTEGROVANÉ  ZESILOVAČE:
E- 800 integrovaný zesilovač ve třídě A, technické parametry a galerii najdete zde.           

E- 650 integrovaný zesilovač ve třídě A, technické parametry a galerii najdete zde.
   
E- 480 integrovaný zesilovač ve třídě A/B, technické parametry a galerii najdete zde.
 
E- 380 integrovaný zesilovač ve třídě A/B, technické parametry a galerii najdete zde.

E- 270 integrovaný zesilovač ve třídě A/B, technické parametry a galerii najdete zde.
PŘEHRÁVAČE CD / SACD / DAC:
                          


DP- 750 SACD/CD přehrávač, technické parametry a galerii najdete zde.


 


DP- 560 SACD/CD přehrávač, technické parametry a galerii najdete zde.

          
 


DP- 430 CD přehrávač, technické parametry a galerii najdete zde.

DC- 37 DAC, technické parametry a galerii najdete zde.
PŘEDZESILOVAČE:
C- 3900 předzesilovač, již brzy v prodeji...   NOVINKA

C- 2850 předzesilovač, technické parametry a galerii najdete zde.

C- 2450 předzesilovač, technické parametry a galerii najdete zde.

C- 2150 předzesilovač, technické parametry a galerii najdete zde.
     
C- 47 phono předzesilovač MC/MM, technické parametry a galerii najdete zde.
VÝKONOVÉ  ZESILOVAČE:

 


A- 250 výkonový monoblok ve třídě A, technické parametry a galerii najdete zde.

      
 


A- 75 výkonový stereo zesilovač ve třídě A, technické parametry a galerii najdete zde.

A- 48 výkonový stereo zesilovač ve třídě A, technické parametry a galerii najdete zde.

A- 36 výkonový stereo zesilovač ve třídě A, technické parametry a galerii najdete zde.

P- 7300 výkonový stereo zesilovač ve třídě A/B, technické parametry a galerii najdete zde.

P- 4500 výkonový stereo zesilovač ve třídě A/B, technické parametry a galerii najdete zde.

SÍŤOVÉ  PRAČKY:
PS-1230  technické parametry a galerii najdete zde.


PS-530  technické parametry a galerii najdete zde.
VOLITELNÉ  MODULY:


AD-2850  technické parametry a galerii najdete zde.


AD-50  technické parametry a galerii najdete zde.

              
DAC-50  technické parametry a galerii najdete zde.    
 Podrobný přehled všech vyráběných modelů najdete na stránkách výrobce.  

Rozhovor s čelními představiteli a zakládajícími členy Accuphase, ve kterém přesně popisují události kolem vzniku firmy i kolem jejího dalšího rozvoje, od roku 1970 až do současnosti, si můžete přečíst zde.    

Katalog výrobků určených pro EU najdete zde.   

Stránky dovozce najdete zde.    VIDEA:

Představení firmy Accuphase zde.   

Accuphase + F. Serblin zde.  

Accuphase E-470 + B&W 803 d3 zde.  

Accuphase E-470 zde.   

Accuphase E-600 zde.   

Accuphase A-200 zde.   TESTY
:

Hi-Fi Voice                                                          
E-650                                                                        
„Integrovaný zesilovač Accuphase E-650 může být vzhledem ke svému poměrně nízkému výkonu tak trochu na okraji pozornosti těch, co věří, že síla Wattu rozhoduje. Jak vidno, v Japonsku našli cestu, jak jistou, pevnou, konkrétní, (překvapivě) dynamickou a hlavně úžasně přirozenou, kultivovanou a čistou reprodukci zvládnout i tak. Pokud hledáte zesilovač, který nechá rozkvést barvy, rytmus a dech hudby, aniž by si k tomu musel pomáhat triky a artificiálními výmysly, pak zrovna E-650 patří mezi takové - jediné, co se zdá být rozporuplné, je jeho vizuální stránka, ale tak jako u jiných globálních firem, výrazný kukuč je pro stejné množství lidí překážkou i lákadlem. Tak či tak, integrovaný zesilovač Accuphase E-650 je něco, co chcete mít doma, co potřebujete mít doma a co vás na oplátku z pohodlí domova vezme do království živoucí hudby.“    
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
SoundRebels                                                          
E-650                                                                        
„E-650 je nejnovějším, nejvyšším a zároveň … nejlepším integrovaným zesilovačem, jaký kdy firma Accuphase vyrobila. Můžeme o tom samozřejmě diskutovat, protože vše spojené s High Endem vyplývá z našich subjektivních poznatků. A právě moje zkušenosti – neplynoucí z empirických a teoretických pouček, ale z vlastního poslechu jak předchozích integrovaných modelů Accuphase, tak současných dělených konstrukcí – z jiných kvalitativních i cenových hladin- si dovolím tvrdit, že E-650 má rozhodně blíže k těm druhým, než ke svým integrovaným sourozencům. Všichni dobře víme, že inženýři z firmy Accuphase znají recept na to jak postupovat, abychom se do jejich „nejnovějšího dítěte“ zamilovali. Prostě se jim povedlo trefit přesně do bodu „G“, takže připomínky mohou mít jen věční nespokojenci. Všichni ostatní totiž řeknou již po několikáté –Japonci opět potvrdili svoji extratřídu!“  
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
HighFidelity                                                                                              
E-650                                                                         
„Accuphase vytváří velikou scénu s jasnými obrysy, kterou naplňuje silným a hutným zvukem s otevřenými výškami. Velmi dobře rozlišuje a zobrazuje změny v technikách záznamů i v kvalitě jednotlivých souborů HiRes. Z jedné strany zní teple – řekněme v pásmu od 800 Hz dolů, na druhé straně je jeho zvuk velmi otevřený. V tomto ohledu je o hodně lepší než předchůdce E-600. Velmi upřímně a pečlivě reprodukuje všechny hudební žánry, aniž by připustil jakékoli vyostření nebo zvýraznění některých částí zvukového spektra. Překrásně reprodukuje nejbližší prostor před posluchačem, dokáže nadchnout např. podáním vokálů nebo kytary… Nabízí také mimořádný rozmach, což umožňuje budování obrovské zvukové scény, sahající daleko na boky od reproduktorů. E-650 přináší další z tisíců malých krůčku Accuphase, které vedou tím správným směrem.               
Jak oni to dělají???“   

Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
Audio.pl                                                                                         
E-650                                               
„Zesilovač E-650 jde cestou, která směřuje k větší plynulosti, malinko k měkkosti a přináší do zvuku i zlomek tepla. Naopak nenabízí zvuk chladný, technický, či dokonce klinický, čímž nezavdává důvody k obavám z „jalovosti“ neutrality nebo k naříkání na nudu. Naopak nás přesvědčuje, že příkladně pochopená a implementovaná neutralita, vystřihající se jak jakéhokoli podbarvení tak i vyostření a suchosti zvuku, nás nejlépe přibližuje hudbě samotné. Dovede nás nejenom ke všem informacím a ke kulisám nahrávání, ale především k samotným emocím. Zvuk Accuphase je nasycený, obšírný a bohatý, je dalek od vyexponování samotného zvukového obrazu i soustředění se na jeho definicích či analýzách. Náležité zhutnění nízkých registrů, plastičnost středů a dokonce i nezvyklá hustota vysokých tónů, pak vedou k získání výjimečné spojitosti zvuku. Ve svém důsledku pak sloučení této konzistence a homogennosti s vynikající dynamikou a průzračností zvuku, přináší ve výsledku takto spektakulární představení. Všechny tyto elementy se navzájem prolínají a my máme dojem, že všeho je více, že vše je silnější a mocnější, že hudba zní s větším rozmachem, s větší pevností každého tónu, že má dokonalejší vnitřní pořádek. Navíc i scéna je náležitě rozvinutá, ale není přeplněná, je současně blízká i dostatečně hluboká. Accuphase E-650 zvládá vše s úžasnou lehkostí!“ 
Kompletní text najdete zde.  
                                                                      
Audio & Music Journal                                                                                                                          
A-70                                                      
„Ti, kteří se rozhodnou pro výkonový zesilovač A-70, musí dříve nebo později přemýšlet o vhodném předzesilovači, anebo už ho vlastnit. A v takovém případě by mělo být jakékoli zaváhání nebo rozvažování naprosto vyloučeno. Motto Accuphase je „Obohaťte život prostřednictvím technologie“. To, co se na první pohled čte jako špatný marketingový slogan, bude v průběhu zapojení, přibývajících zkušeností a nově nabytých znalostí o hudbě a technologiích, stále více srozumitelné a hmatatelné. To je přesně ono, v čem tkví vysoká věrnost: tyto technické prostředky nás přibližují k umělcům tak blízko, že jejich hudba zasahuje nejen naše uši, ale i naše srdce. Jaké to požehnání v naši zběsilé, vyčerpávající a obtížné době – že stále existují opravdu dobré věci, které nás motivují k tomu, abychom pokračovali v poslechu hudby alespoň několik hodin denně.“  
Kompletní text najdete zde.  
                                                                      
High Fidelity                                                                                                                                             
C-2450                                                                                    
„Nejnovější model z nabídky předzesilovačů Accuphase zní skvěle. Lépe, či dokonce podstatně lépe než jeho předchůdci, přičemž si zachovává všechny výhody, které způsobily to, že se nám líbí více než nejvyšší model tohoto producenta. Nejde tady o to, že C-2450 je celkově lepší než C-3850, protože tomu tak není. Podstata tkví ve zvláštní kombinaci výhod a malém podílu slabších stran, což způsobí, že v součtu dostáváme něco extra, něco navíc, což nám top model není schopen nabídnout.“  
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
Hi-Fi i Muzyka                                                                                                                                             
DP-560                                                                                    
„DP-560 nabízí zvuk velmi odvážný, rozhodný, živelný a mocný. Zvuk nového přehrávače je postaven na dokonalé kontrole, která zde byla vyšroubována na hranici možného. Podstatu basů tvoří monstrózní síla a diktátorská kontrola. Hloubku i disciplínu harmonického základu zde dostáváme v jednom balíčku, což není ani častým ani samozřejmým jevem, za to ale velmi návykovým. Takováto energie buduje kapitální dynamiku makro i mikro. Střední pásmo zní více „olejově než pastelově“, barvy jsou hluboké a výrazné, kontury důkladné. Accuphase směřuje k neutrálnímu podání barev, při poslechu však nepocítíme žádný chlad, ale můžeme taky zapomenout na „lampové oteplení“ nebo změkčení zvuku. Celkové podání je namixováno především pro hudební gurmány a audiofily hledající v hudbě její obsah. Pro ně bude ideální to, jak japonský přehrávač hraje – mocný rytmus, silná melodická linka, konkrétnost podávaná v muzikální omáčce. To je ten charizmatický zvuk, který nedává šanci netečnosti a lhostejnosti.“       
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
Audio.de                                                                                                                                             
DP-560                                                                                    
„Proč má smysl v dnešní době utrácet peníze za vynikající CD přehrávač? A proč by měl pocházet právě od Accuphase? Díky své zbrusu nové technologii DP-560 optimálně čte CD, jeho pravá síla však spočívá „v klidu“. Skutečnost, že přehrává SACD je příjemná, ale ne nutná. V průběhu času jsem nahromadil mnoho disků SACD, přesto jsem se vyhnul poslechu „formátů pro formáty“. Místo toho jsem upřednostnil hudbu samotnou. A není to snad tak hrozné, že právě ona se nachází na dobrém, vůbec ne starém formátu CD? Jsem zcela vděčný za to, že Accuphase vytvořil tento stroj zázraků. A navíc to není ani ta nejdražší nabídka z Japonska – nad ním je ještě další integrovaný SACD přehrávač a ještě výše pak dělené combo transport/DAC. Tito všichni překračují své nejlepší předchůdce přehrávačů Accuphase z minulých generací. Osobně jsem našel své štěstí právě v modelu DP-560. Pravděpodobně navždy!“ 
Kompletní text najdete zde
                                                                      
Hi-Fi Voice                                                                                                                      
E-470                                                                                    
„Zpracování je nad standardem třídy i konkurentů, je to bytelný stroj, dávající pocit hodnoty už po doteku. To nejdůležitější je ale rozhodně zvuk, který nelze popsat jinak než jako dospělý, výjimečně prokreslený a plastický, nádherně muzikální a s nadhledem kontrolující všechny aspekty reprodukce "od podlahy až po strop". Zažít E-470 je jako užívat si libovolnou jinou zábavu pro dospělé - potřebujete nějaké ty zkušenosti, potřebujete čas a potřebujete se uvolnit, abyste si to mohli opravdu užít, protože to není prvoplánově efektní zvuk. Jinak je to ale úžasně vyvážený stroj, jehož zvuk je nakažlivě "normální" a v kontextu dnešních raketově stoupajících cen to všechno dostanete za nesmírně racionální cenu.” 
Kompletní text najdete zde.
                                                                      
Hi-Fi Voice                                                                                                                         
DP-560                                                                                    
„SACD přehrávač Accuphase DP-560 dobře naplňuje to, co od opravdu high-endového stroje čekáte, zejména máte-li na základě historie této japonské značky nějaká ta očekávání stran výkonu. Je to hebký, krásně barevný zvuk, je to kultivovaná muzikálnost a je to dospělá komplexnost, nestavící na obdiv preciznost techniky reprodukce, ale hudbu samou. Je to emotivní zážitek, který pro plné vstřebání vyžaduje posluchače stejně zralého, jako je zvuk sám. Pokud vám tak není cizí svébytná estetika firemního rukopisu, najdete v prvoligově zpracovaném SACD přehrávači pozitivního a muzikálního partnera, který nejen, že roztočí téměř kterýkoliv kotouček z vaší sbírky, ale který zároveň poslouží i jako výtečný D/A převodník. A co víc, v kontextu dnešních cenových bakchanálií působí i jeho cenovka nepřehnaným dojmem.”  
Kompletní text najdete zde.  
                                                                      
Hi-Fi Voice                                                                                                                               
DP-430                                                                                    
„Accuphase DP-430 je velmi solidní CD přehrávač. Solidní nejen svou precizní stavbou se skvělou mechanikou, ale solidní hlavně svým zvukovým podáním, které prostě baví. Za muzikální a zábavnou fasádou se skrývá i výtečná technika - spoustu detailů, solidní dynamika, krásná prostorovost nebo třeba barvy a šťavnatost. Je radost poslouchat a i když je škoda, že tu je "jen" CD mechanika bez schopnosti číst Super Audio CD, je to pravověrný Accuphase. Svým radostným, mohutným, sytým a vstřícným charakterem si snadno získá vaši pozornost a svou muzikálností pak plní přesně to, co high fidelity plnit má - tvoří bránu k vaší hudbě na stříbrných kotoučcích a tvoří jí tak samozřejmě, že nemáte žádnou potřebu řešit technickou stránku věci a jen posloucháte, posloucháte a posloucháte.” 
Kompletní text najdete zde.
                                                                      
Hi-Fi Voice                                                                                                                                 
C-2450 + A-47                                                                                   
„Předzesilovač Accuphase C-2450 s koncovým stupněm Accuphase A-47 jsou esencí toho, co většina lidí považuje za klasický Accuphase (ač to tak úplně není pravda - zejména u aktuální generace přístrojů). Po dekády neměnná estetika je věcí osobního vkusu a nejviditelnějším výrazem svébytnosti značky po všech stránkách, kvalita zpracování je pak výjimečně dobrá a máloco se její preciznosti může rovnat - i to zůstává po desítky let neměnné. Accuphase tak působí svým tělem i zvukem jako zhmotnění zlatého věku hi-fi v moderní době - žádné oslnivé finesy, žádné efekty, žádné nadbytečnosti. Pouze puristické nástroje pro věrnou, ale příjemnou a muzikální reprodukci zvuku, kdy se technická brilance (a že se třeba rozlišení, autenticita barev nebo prostorovost dají počítat opravdu mezi brilantní) stává pouze prostředníkem, přenášejícím do poslechové místnosti čistou, rafinovanou a intenzivní lásku k hudbě. A-47 má jisté dynamické limity, set jako celek pak slouží těm, kteří mají čas a prostor si ho vychutnat, kteří nespěchají a věnují se vnímání hudby hlouběji, než jen jako prostředku instantní zábavy na půlhodinku denně. Pokud tak již máte pocit, že oceníte skutečně dospělou a vyzrálou reprodukci, ctící čistotu a věrnost tónu nad efektem, pak okuste Accuphase. Ale dejte si na čas, tohle není zážitek k uspěchání...“  
Kompletní text najdete zde.
                                                                      
Hi-Fi Voice                                                                                                                                   
E-270                                                                                    
„Accuphase E-270 je skvělý integrovaný zesilovač, zřetelně akcentující muzikálnost nad techničností a klasickou "hifističnost" nad moderní technologickou onanií honby za detailem a efektem. Vnější slupka tohoto stroje rozhodně není pro každého - zlatavé povrchy, spousty knoflíků a estetika, která si udržela svou tvář po několik dekád, dnes možná nepůsobí snadno stravitelným dojmem. Ale je to unikátní rukopis, stejně jako ho má i zvukové podání - a u obého si budete muset dát malinko načas a zjistit, jestli se to líbí zrovna vám. Pokud ne, o nic nejde, E-270 je výrazně "svůj". Pokud ale ano, bude to výjimečná muzikálnost, barevnost a nadšení, které neutuchá s prvním ani padesátým ani žádným dalším poslechnutým CD. Snad jen trochu měkčí spodky, méně průbojná kontrola basového pásma předurčují E-270 do kombinace s menšími reprosoustavami a tím asi i do menších prostor. Jinak je to nesmírně libozvučný stroj, jehož muzikálnosti v této cenové relaci jen těžko dosáhnete někde jinde.“
Kompletní text najdete zde.  
                                                                      
Highfidelity                                                                                                                                             
DP-430                                                                                    
„Tento poslední přírůstek mezi přehrávači Accuphase reprezentuje nový trend v digitálním audiu. Nabízí plný a energetický zvuk, avšak bez jeho rozjasnění. Okraje pásma jsou jemně utlumené, ale to nemá vliv na celkový tonální balans – ten je postaven především na nižších středech. Energie zvuku, jeho vyplnění i dynamika vysokých tónů jsou značné, takže nedochází k žádnému zmatnění nebo „uzavření“ zvuku. Nejdůležitější je zde nejbližší scéna před posluchačem – její plastičnost a mnohobarevnost. Jsme obdařeni množstvím informací bez jakéhokoli chaosu, které jsou velmi dobře propojeny mezi sebou a dávají smysl. Výsledkem je extremně komunikativní přehrávač, v němž základ tvoří energetický střed pásma a mocné basy. Nejlevnější model Accuphase se koncentruje spíše na „blízkém poli“ a to dělá skvěle, řekl bych přímo svůdně. Vyšší modely nabízejí ještě větší vyrafinovanost, dokonalejší vhled do nahrávky, lepší dozvuky i akustiku prostoru. Ale jsou taky znatelně dražší. Takový už je život.“    
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
Highfidelity                                                                                                                                             
DP-560                                                                                    
„DP-560 je nebývale solidně postaveným zařízením, které by nás mělo provázet po mnoho dalších let. Jeho funkcionalita je vynikající. Nikdy dříve jsem se nesetkal s takto všestranným přístrojem, který by současně byl i tak snadno a příjemně ovladatelný. Poprvé měly nahrávky hi-res, přehrávané v domácích podmínkách, pro mě smysl. Mohl jsem si je přehrávat stejným způsobem jako CD a navíc byl jejich zvuk znatelně lepší. To, že jsem je poslouchal s potěšením, bylo způsobenou především skvělou prezentací zvuku z různých zdrojů již samotným přístrojem. DP-560 není nejrozlišenějším přehrávačem ze všech, ale o to zde vůbec nejde. Zde je cílem nasycenost zvuku bez jeho oteplení, takže zní velmi energicky ve středním pásmu, současně je však temnější a více organický, než modely starší. Když přidáme ještě perfektní zobrazení prostorové scény před námi, vynikající dynamiku a přímo revoluční rozrůznění barev, zjistíme, že jde o „majsterštyk“ !                                                         
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
Hi-Fi Choice                                                                                                                                             
E-270                                                                                    
„Hned v úvodu musím zdůraznit, že nový model je značným krokem vpřed, pokud jde o kvalitu zvuku, vzhledem k modelu E-260, který jsem rovněž testoval a který na mně udělal velmi dobrý dojem. E-270 se však prezentuje ještě lépe. Značně se zlepšila stereofonie, která nabrala na trojrozměrnosti a ještě preciznější lokalizaci jednotlivých zdrojů zvuku. Znatelně lepší je rovněž dynamika - obzvláště makro, výrazně je slyšet také lepší důraz – především ve skladbách s mnoha nástroji a velmi hustými aranžemi nebo tam, kde vzniká potřeba náhlé reakce na rychlou změnu rytmu. Basy jakoby nyní obdržely novou dávku energie a oblast vysokých kmitočtů má lepší rozlišení. A to vše za nižší cenu než dosud, protože model E-270 je nejlevnějším integráčem značky Accuphase. Kromě vynikajícího zvuku plného detailů a barev, přirozené dynamiky a výborně rozložené tonální rovnováhy, nabízí E-270, díky proudové vydatnosti, přímo fenomenální elastičnost ve spojení s různými repro soustavami. Podle mého názoru jde o nejlepší konstrukci tohoto typu za danou cenu na trhu vůbec!“       
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
Highfidelity                                                                                                                                             
E-270                                                                                    
„Ačkoli na první pohled je zesilovač velmi podobný svému předchůdci E-260, ve skutečnosti jde o zcela nové zařízení. Najdeme zde veškeré novinky, které firma představila v nedávno uvedeném nejvyšším modelu E-600. Podle mého názoru jde o první zesilovač, kromě nejvyšších modelů A-200 nebo P-7300, který hraje tak efektním způsobem. To spočívá především v zobrazení zdrojů zvuku velmi názorným způsobem, v celkovém rozmachu, v důrazu na nízké středy, v přiblížení hudebníků k posluchači natolik, že je sám cítí a jsou pro něho hmatatelní. Je to samozřejmě pořád Accuphase – tedy nezvykle čistý a vyrovnaný zvuk. Ale současně je to natolik „jiné“ hraní než doposud, že můžeme hovořit o nové kvalitě. Jednoduše řečeno, vše je značně lepší než doposud!“                           
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
Highfidelity                                                                                                                                             
E-470 + DC-37                                                                                    
„Model E-470 je zesilovačem, který se mi mezi integráči líbí nejvíce. Nejvíce ladí s mým způsobem vnímání zvuku, souzní s tím, jak já ho prožívám. E-600, top model mezi integráči, pracující ve třídě A, je v několika ohledech ještě lepší. Obdivuji jeho konstrukci, ale pokud bych si měl vybrat něco pro sebe, zvolil bych model E-470. Ten hraje sytým, téměř teplým zvukem. Jeho tonální balanc je přesunutý mírně k nižším středům, střední basy mají více energie než zbytek pásma. Hloubka zvukové scény je vynikající, tady se na scéně opravdu něco děje, to nejsou pouze náznaky. S pýchou bych tento zesilovač postavil do redakčního referenčního systému. Má mnoho kladů, mezi kterými vyniká prezentace hudby příjemným a současně přirozeným způsobem, nezapomíná na různorodost nahrávek. Zapadne do každého systému, ve kterém je důležitá muzikálnost, plynulost a hutnost. Má dostačující výkon pro ozvučení velikých místností s náročnými soustavami. Tady jde o vzácný příklad spojení inženýrství s mechanikou, elektronikou a současně i citem pro hudbu.“                                   
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
Hi-Fi Choice                                                                                                                                             
E-370                                                                                    
„E-370 zachovává charakter zvuku svého předchůdce, ale získal na dynamice, zní více energeticky a je rychlejší. Díky tomu bude znít lépe s většinou různých soustav. Nabízí fenomenální zvukovou kulturu, věrnost a přirozenost. Basy jsou bez ohraničení, stejně jako zobrazení prostoru. Je potřeba rovněž zmínit skutečnost, že tento zesilovač disponuje bezpochyby nejlepším předzesilovačem, jaký lze v této kategorii vůbec použít. Můžete zkusit toto Pre propojit s kterýmikoli výkonnými monobloky, ať tranzistorovými nebo lampovými, a uslyšíte, co mám na mysli. Dobrý zvuk je dle mého názoru uměním, a Accuphase je v tom případě vynikajícím dílem, kolem kterého nelze přejít bez povšimnutí. Takhle zní pouze Accuphase…“  
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
Highfidelity                                                                                                                                             
E-370                                                                                    
„E-370 není drahý zesilovač ani na standardy Accuphase, ani pro svou výbavu, konstrukci a zvukové možnosti. A přesto zní naprosto skvěle. Jeho zvuk je sloučením energetičnosti, výkonu a hladkosti nízkých středů. To vše dohromady nabízí plné a mocné zvukové podání s výraznými basy a hladkými výškami. Jedná se rovněž o velmi všestranné zařízení, jehož zvuk můžeme dále utvářet použitím výstupů RCA nebo XLR. Když ke všemu připočteme ještě zabudovaný skvělý sluchátkový zesilovač, dojdeme k závěru, že to je přesně ten zesilovač, který již dlouho hledáme.“  
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
SoundRebels                                                                                                                                             
E-470                                                                                    
„Podobně jako v případě koncových zesilovačů ve třídě A, které jsme testovali dříve, i titulní model třídy A/B zasluhuje na zařazení mezi výrobky High-End. Nejen že vypadá, ale hlavně hraje High-Endově. A navíc jeho cena je velmi rozumná. V současné chvíli nevidím na scéně konkurenta, který by se mohl, jak výbavou, tak především zvukem, tomuto zesilovači rovnat. Cítím, že jednoho dne tento přístroj nastálo zakotví v mém systému a tím na dlouhá léta skončí i moje „audiophila nervosa“, což přeji z celého srdce i vám!“  
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
AV.TEST                                                                                                                                             
E-470                                                                                    
„Accuphase spojuje provedení nejvyšší třídy se zvukem, který překračuje tzv. hezké hraní, s jakým byla občas značka Accuphase spojována. Zvuk je i nadále přirozený a ne zcela neutrální, ale preciznost, energetičnost, detailnost a vynikající rytmika způsobují, že poslech je skvělý, a to bez ohledu na hudební žánry. Velmi málo zesilovačů dokáže takto pravdivě, přesvědčivě a s takovou rafinovaností podat akustickou hudbu a současně, když dojde na hudbu rockovou, přesvědčit drajvem, rytmem a energií. Velmi důležité je to, že nový zesilovač dokáže nejen hudbu „otevřít“ ale naprosto vtáhnout posluchače do světa emocí, které hudba nabízí. Tento současný model patří na můj velmi krátký seznam zesilovačů, které neobsahují elektronky, a které bych i přesto rád uvítal ve svém vlastním systému. Skvělá práce….“                                  
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
HiFi Philosophy                                                                                                                                             
E-470                                                                                    
„Model E-470 se mimořádně vydařil. Rozdíl ve zvuku oproti předchůdci je přímo zásadní a nebojím se říci, že hraje spíše jako zesilovač dělený, než klasická integra. Navíc nabízí několik zvukových charakteristik v jediném balení - od klasického stylu Accuphase, kde slučuje teplejší a sladší zvuk se svobodou, otevřeností a nosností, až po naprostou neutralitu, preciznost a chladnost. Vždy je však zvuk vzdušný, svěží a prostorný. Můžeme říci, že zde obcujeme s živou hudbou. Na zamlženost nebo dušnost ve zvuku zde nenarazíme, od počátku je jasné, že vše je uloženo tak jak má a že to je přesně „ono“. Technologie odvozené z topových dělených modelů zaručují, že vůbec nevnímáme zapojení ve třídě A/B. Vynikající je interní sluchátkový zesilovač, jemné a přesné ovládání hlasitosti, bez obav použitelné regulátory basů a výšek, naprostá univerzálnost, vysoký výkon umožňující připojení v podstatě jakýchkoli soustav, funkce „kontur“ pro podpoření velmi tichého poslechu, perfektní provedení a dbalost o každý detail a rovněž velmi rozumná cena.
A na co si dát pozor? Hlavně na správné připojení fáze u síťového kabelu. Pokud ji připojíte opačně, dostanete zvuk naprosto odlišný, než jaký je pro Accuphase typický.“
                             
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
SoundRebels                                                                                                                                             
C-2120 + A-36                                                                                   
„Několika týdenní zkušenost se základní, leč nadstandardně vyrafinovanou a jak na High-End nezvykle příznivě vyceněnou, dělenou konstrukcí Accuphase, s odstupem času oceňuji skutečnost, že i značky s naprosto pevným místem na trhu dokáží procházet evolucí. Místo toho, aby sbírali vavříny úspěchů, při uvedení každého nového modelu neustále stoupají vzhůru. A jak se dívám na testované kombo zcela soukromě? Kdybych měl tu možnost, s chutí bych si ho nechal u sebe doma. Doložil bych ještě dva volitelné moduly do předzesilovače a užívajíc si fenomenálního zvuku, mohl bych na skutečně velmi dlouhou dobu přestat hledat svůj vysněný zesilovač.“                                       
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      
SoundRebels                                                                                                                                             
C-2420 + A-47                                                                                    
„Ještě dlouhou dobu po ukončení testu jsem měl v hlavě výjimečné chvíle, prožité společně při poslechu hudby. Ano, můžeme to nazvat vytvářením zvuku, ale nejde většině posluchačů právě o tohle, aby během poslechu zažívali co nejvíce pozitivních emocí? Není důležité, zda nám v tom přístroje pomáhají nebo ne. Důležité je, že to dělají velmi vyrafinovaně. Proto doporučuji každému, aby se obeznámil s těmito novinkami. Myslím, že pomalu ale jistě se začínají vymykat zažitému stereotypu o teplejším charakteru zvuku a navíc, když vidím kolem sebe absurdní ceny konkurenčních High-End produktů, dovolím si tvrdit, že nabídka Accuphase začíná být pomalu dampingová.“                                 
Kompletní text najdete zde.         
                                                                      Několik pohledů do našeho studia: